FOTOD: Neeme rannakülas on pood, kes rahvaga räägib

 (1)

Neeme pood
Neeme pood.Foto: Sven Arbet

Külapoodi asutades pani Tõnu Vaher oma paberitesse kirja mõtte, et sellest võiks kujuneda külaelu keskus.

Tõsiasi, et kolm kuud tagasi avatud poest ka päriselt küla süda ja kuum kohtumispaik on saanud, tuli talle üllatusena. “Täiesti tõsiselt – ma iga päev vaikselt omaette imestan, et pood inimesi nagu magnetiga ligi tõmbab,” muheleb Tõnu.

Poel on Facebookis oma lehekülg, kust leiab toredaid kirjutisi sellest, mida poemaja enda sees keevast elust arvab. 5. mail avaldas maja (kellele osutab trüki­teenuseid peremees Tõnu Vaher) sellise lõbusa loo:

“Täna juhtus nii, et peremees tuli õhtul linnast näljasena nagu hunt. Ütles küll, et kodus uhke praad ootamas, nädalalõpp ja blablabla ... Aga juhtus nii, et burks ja friikad olid mul siin vitriinis pakkumisel. Ühesõnaga leidsid nad peremehega ühise keele.

Siis aga helistati talle kodust, et millal ometi jõuad, praad jahtub ja ikka see reede ja puha. Novott, nüüd ta siis istub kohvikus, kõht täis, ja koju ei julgegi nagu minna ...”

Sellest, mida ägedat Neeme poemajas veel sünnib, saad lugeda juulikuu Maakodust. Osta ajakiri ajakirjanduse müügilettidelt või loe digiajakirja.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare