FOTOD | Neist kahest terrassist ja aiast tasub eeskuju võtta


Kai Oro aed ja veranda
Foto: Raul Mee

Võimas suursugune sindelkatusega ja eriprojekti järgi ehitatud maja, mastaapne tagaaed ja veekogu, võrratud lilleklumbid ja koduloomad – kõik selle on loonud Järveotsa talu pererahvas, kes alustas 15 aastat tagasi nullist.

Kui palju tööd ja rassimist, rõõmu ja rahulolu on nõudnud oma kodu rajamine, teavad tegijad ise. Uskumatu, et seejuures on Kertu ja Rain Elfenbein üles kasvatanud viis last ja saanud juba vanavanemateks – mullu suvel sündis tütrepoeg Hugo.

Hallika sindelkatuse ja rohekashallikat värvi fassaadiga suursugune hoone mõjub suurte põlispuude keskel orgaanilisena ja sulab oma värvitoonidelt loodusega ühte. Võimsad kased ja männid pakuvad päikese eest varju ning loovad mõnusa metsas oleku tunde.

Kai ja Andres Oro rajatud aia asemel laiutasid kunagi nn pokud ja oli märg lodu. Jonni, ränga töö ja vaevaga rajasid nad kodu ja kauni aia, kus lustivad ka nende lapselapsed.

Perekond Oro kodu asub Tallinna lähedal, looduse kaitsva tiiva all suurte puude embuses. Kui väravast sisse astuda ja mööda jalgteed edasi kõndida, järgneb ühele aiaruumile teine ning kuidagi ei saa pilku ära kaunilt pügatud eri vormi ja värviga okaspuudelt, maitsekalt rajatud peenardelt ja puhkenurkadelt.

Seotud lood:

Pikemal saad neist kahest kodust ja aiast lugeda Maakodu erinumbrist Suvi aias - kas digivariandist või paberajakirjast, mille leiad ajakirjanduse müügilettidelt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare