FOTOD: Setud pidasid kostipäeva


FOTOD: Setud pidasid kostipäeva
Lämmijärv, kalamehesaapad, nakkevõrk, puudes kohisev tuul, valmivad pihlakad ja sibulavanikud – kõik see iseloomustab piiriäärset Lüübnitsa küla, kus kosti- päeval olid toimetamas Lämmijärve kalapala kohvikupidajad.Foto: Mirjam Nutov

Setumaal peetud Setu külavüü kostipäeva tarvis kutsuti üheks päevaks elule kümmekond kodukohvikut, mis andsid teenindus- ja toidukvaliteedi ning hubasusega silmad
ette nii mõnelegi linnakohvikule.

Kohvikutepäevast on saanud Eestis täiesti tavapärane nähtus. Pigem tundub see juba auasi olevat, et iga endast lugupidav linnake peab suvel muu hulgas maha ka ühe kohvikutepäeva.

Teadagi ei saa setud muust ilmast kehvemad olla – nii pidasid nemadki 17. augustil kohvikutepäeva “Seto külavüü kostipäev”. Ent see kostipäev erines samataolistest, sest linnatänavate asemel paiknesid kostitamiskohad külatänavatel, taluhoovides ja isegi järve peal.

Eriti tore oli aga see, et nii mõnigi taluperenaine, kes lapsepõlves unistanud kohvikupidamisest, sai nüüd üheks päevaks unistuse ellu kutsuda. Et asjasse suhtuti tõsiselt, näitas talukohvikutes armastusega valmistatud toit, hubased istumisnurgad ning kiire teenindus, mida saatis setu muusika ühes kogu oma heatahtlikkuse ja -tujulisusega.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare