FOTOD: Vanas talus sisse seatud alati päikseline suvekodu, millest kuidagi lahkuda ei raatsi

 (32)
Künka talu, Tapa vald, Kauni kodu konkurss 2016
Foto: Birgit Püve

Vahesalude pere veedab suved Lääne-Virumaal Künka talus. Alles siis, kui õues on pilkane pimedus ning tuul tuhiseb väljadel, tahetakse pealinna korterisse tagasi.

Jaanus ja Vivika Vahesalu ning nende kaks kaunist tütart Adele (4) ja Liisbet (6) elavad oma suvekodus justkui muinasjutus. Lastega koos on argiste askelduste kõrvale tekkinud haldjate salapärane maailm. Seda kõike võimaldab armsaks suvekoduks kohandatud vana talumaja ja aed.

Kogu maja on sisustatud heledates ja helgetes toonides. Armsaks tuunitud vanad mööbliesemed, mis esikus silma jäävad, on pärit siitsamast talust.

Perenaise kuningriik köök on tubastest ruumidest kõige suurem. Jaanus lisab, et kunagi asus sellel kohal rehetuba. “Siin kuskil seina sees on veel üks hästi madal uks, millest sai kunagi astuda rehe alla,” märgib ta.

Mitmed selle maja toolid ja lauad olid praagitud prügimäe kandidaadiks. Vivika ja Jaanus tegid need korda ja tõid tuppa tagasi.

“Ausalt, me ei taha enam üldse korteris elada. Oma majas on lihtsalt nii hea olla! Aga kuna lapsed peavad varsti kooli minema, tuleb meil lähiaastatel otsustada, kus me edaspidi elame,” tõdevad Jaanus ja Vivika. “Suvel ei kannataks kuidagi linnas olla,” lisab Vivika.

Pikemalt saad päikeselisest aiaga suvekodust Lääne-Virumaal lugeda oktoobrikuu Maakodust – kas digivariandis SIIT või paberajakirjast, mille leiad ajakirjanduse müügilettidelt. Valik on sinu!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare