Harjumused, mis takistavad sul õige kodu leidmist

 (1)

Valga ununenud majad
Foto: Hendrik Osula

Kas sina kuulud nende hulka, kes on harjunud külastama ainult kodupoodi, kus valik on kesine ning hinnad kõrgemad? Kas teed äkki ka kõige suuremad ja tähtsamad ostud vaid ühest kohast, sest nii on mugav ja kombeks?

Samal ajal asuvad vaid lühikese maa kaugusel hoopis suurema ning laiema valikuga ostukeskused ja erinevad butiigid. See võib tunduda kummaline, aga just nii paljud meist käituvad - oleme oma harjumuste orjad ja seda esmatarbekaupadest kinnisvarani välja.

Uut kodu otsides tasub oma valikuvõimalused maksimaalselt ära kasutada. Kinnisvara soetatakse ja vahetatakse keskmiselt 2-3 korda elus, seega on tegemist väga suure ja kaalutletud otsusega. Kuid nagu ikka just vajaduse tekkimisel tundub, et hinnad on kõige kõrgemad ja valik kõige väikseim. Tegelikult piirab meie valikuid pelgalt harjumus kasutada piiratud kanaleid.

Ainult ühe-kahe suurema kinnisvaraportaali läbi kammimisest ja ootamisest ei piisa, väga palju saadavalolevatest kuulutustest on jagunenud mitmete kanalite vahele ja selleks, et saada maksimaalne tulemus, peaks alustama hoopis mujalt – maaklerist.

Kliendid pöörduvad tihti kinnisvarabüroode poole jutuga, et olen kõik võimalikud kanalid läbi käinud, aga pole midagi leidnud, palun aidake. Kuid siis selgub tõsiasi, et inimene jälgib vaid ühte-kahte suuremat portaali. Kui 25 aastat tagasi otsiti kinnisvara ajalehest, siis 15 aastat tagasi tekkisid esimesed kinnisvaraportaalid, vahepeal aga on kanalite valik laienenud paberist-portaalidest, sotsiaalmeediasse, internetti, telesse, raadiosse, kinnisvarabüroode lehtedele ning tekkinud on n-ö varjatud pakkumised (st tegelikult on tahtmise korral kõik saadaval).

Loe veel

Seotud lood:

Need ajad, mil maakler tegeles ainult kinnisvara müügiga, on eilne päev. Üha enam tegeletakse suuremates kinnisvarabüroodes ostuklientidega.

Viis põhjust, miks sa peaksid ostu korral pöörduma inimese poole, kes on selles teemas igapäevaselt sees:
  • Maakler teab täpselt, mis on hetke turuseis ja kust sobivat kinnisvara tasub otsida.
  • Maakleri portfell ei piirdu vaid tema vahendatavate objektidega, ta teeb koostööd kõikide teiste büroode ja tavakasutajatega.
  • Maakler ei oota sobivat objekti, ta otsib selle välja.
  • Maakler lepib kohtumised  sobivate pindade omanikega kokku, sinu töö on vaid kohale minna ja üle vaadata.
  • Maakler on sinu kõrval kuni eduka tehingu lõpuni.

Peamiselt kasutatakse kinnisvara müügil väikeste kinnisvarabüroode maaklerite abi või müüakse ise. Samas pole paljud teadlikud, et suure ja tuntud kinnisvaraettevõtte poole pöördudes hoiavad nad kokku aega ja raha. Ja just see esimene – aeg, on tegelikult väärtuslikum kui mistahes muu.

Tihti mõeldakse, et mul pole müügiga kiiret , las see kuulutus olla üleval aasta-kaks ja ootab oma aega. Kinnisvaratehing peaks aga toimuma kiirelt, vaid nii püsib nii müüjal kui vahendajal motivatsioon kõrge ja positiivne emotsioon tehingust on kahepoolne.

Kas ootad või müüd kinnisvara?

Sõlmides juriidiliselt korrektse lepingu, tegeleb maakler potentsiaalsete klientidega ise, käib kohapeal vara näitamas, nii et omanik ei pea kaugelt iga kord kohale sõitma. Lisaks aitab leping probleemide tekkimisel leida kiire ning osapooli rahuldav tulemuse.

Suuremal bürool on ka laiemad võimalused objekti reklaamimisel. Kuulutuse mõnda suuremasse kinnisvaraportaali oskab igaüks panna. Tekib küsimus, milleks siis üldse maaklerit? Vastus on lihtne - kas sa soovid oodata või otsida klienti? Kinnisvaraturul on lisaks paarile suuremale portaalile ka teisi, väiksemaid kuulutuste keskkondi, mille osatähtsus piirkonniti on väga erinev. Samuti ei ole täielikult kadunud inimesed, kes otsivad kinnisvara lehereklaamidest.

Üha enam loeb ka kinnisvarabüroo ja maakleri olemasolev kliendibaas ning oskus leida üles just see õige klient. Ettevõtted, kelle kliendibaas on suur ning objekte palju, leiavad kiiremini huvilised, kellele mingil põhjusel mõni varasem maja-korter pole sobinud, aga just nüüd pakutu on see õige.

Kinnisvarabüroodel toimib koostöö Eesti suuremate pankadega, mille tulemusel saavad kliendid pangast laenu võtmisel soodustusi. Suurtes kinnisvarabüroodes töötavad kutselised kinnisvarahindajad ja kinnisvaratehingute sõlmimisele spetsialiseerunud juristid. Õige maakler otsib kliendi, ta ei oota juhust.

Allikas: Arco Vara

Telli kohe ajakiri Maakodu ja võida imeline reis suvisesse Peterburi! Loosis kaks reisi!
Tellima!

 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare