Iittala maagilised ja ajatu disainiga nõud üllatavad kollektsionääre uute värvitoonide ja kruusiga


Iittala maagilised ja ajatu disainiga nõud üllatavad kollektsionääre uute värvitoonide ja kruusiga
Foto: Iittala

Klaus Haapaniemi disainitud Taika kollektsiooni 10. sünnipäeva puhul on uuenduskuuri läbinud mitmed esemed ning Iittala armastatuim sari üllatab ka uue värvitooni ja kollektsionääridele mõeldud kruusiga.

Taika sarja disainiprotsess algas 2006. aastal, kui rahvusvaheliselt tunnustatud Londonis resideeruv Soome disainer Klaus Haapaniemi soovis luua rikkaliku toodete kollektsiooni, mida iseloomustaks põhjamaadele iseloomulik tugev esteetiline vorm, mängulisus ja müstika.

Ühe mõjukama Soome disaineri, Heikki Orvola loodud lihtsad vormid lõidki ruumi müütilisele metsale ja seal elavatele olenditele, mis on aastate jooksul võitnud paljude südamed ja jõudnud kodudesse üle maakera.

Originaalne ja ajatu disain

“Taikat iseloomustab originaalsus ja lihvitud disainikeel ning aastate jooksul on see kollektsioon omandanud ajatu disaini staatuse,“ tutvustab maagilist Taikat Haapaniemi ise.

Just tänu klassikalisele vormile on Taika sarja nõusid kerge kokku sobitada ka teiste Iittala kollektsioonidega.

Foto: Iittala
Seotud lood:

2013. aastal võttis Haapaniemi loomade karakterid uuesti töösse ja kollektsiooni lisandusid uued mustrid ning vormid.

Nüüd, selle klassikaks saanud kollektsiooni 10. sünnipäeva puhul, on uuenduskuuri läbinud mitmed esemed. Lisaks üllatab Taika ka uue, öösinise värvitooniga.

Kruus kollektsionääridele

Kümnenda aastapäeva kruus on tõeline kollektsionääride unelm. Taika sarja kuulsat öökulli kujutatakse täiesti uuel viisil - sirutatud tiibadega lendamas.

Foto: Iittala

Lisaks kaunistab kruusi juubelimärgis, mida illustreerivad ringikujulised elemendid. Erinevalt teistest Taika sarja kruusidest on muster nii käepidemel kui ka kruusi ülemise serva sees.

Klaus Haapaniemi loodab, et Taika ärgitab inimesi kasutama oma kujutlusvõimet ja meelitab neid jutustama oma lugusid.

Foto: Iittala
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare