Küttepuude kuivamine sõltub eelkõige ... millest?

 (7)
Fotogalerii puuriitadest
Puuriit.
Puuriit.Foto: Shutterstock

Ennekõike peavad praegu küttepuude tegijad loomulikult arvestama, et ahju või pliidi alla saab tänavu talvel tehtud puid panna alles järgmisel kütteperioodil, mitte varem. Siiski oleneb palju sellest, millise puuliigiga on tegemist, kuidas ja kuhu halud riita laotakse ja millised on puude kuivamisolud.

Üldiselt saavad kiiremini kütmiskõlblikuks okaspuuhalud, ka valge lepp kuivab kiiremini. Seevastu tihedama lehtpuu, näiteks küttepuuna kõrgelt hinnatud kasehalgude kuivamine võtab juba rohkem aega.

Puude tükeldamise ja lõhkumise koht valida kuiv, sest paks muda külmub ja kuivab halgude külge ning takistab hiljem nende normaalset kuivamist.

Pärast puude lõhkumist või kui ostetud toored puud on hoovile maha kallatud, tuleks need võimalikult kiiresti riita laduda. Riidastamine on tegelikult küttepuid varudes üks vastutusrikkamaid töid, sest võib-olla isegi kuiva, kuid umbsesse kohta paigutatud küttepuud ei kuiva, vaid võivad hoopis kopitama minna.

Kus kuivavad puud paremini, kas kuuris või välja laotud riidas, sellest saad lugeda veebruarikuu Maakodust, kas digiväljaandest või paberjakirjast. Viimase leiad ajakirjanduse müügilettidelt.

Seotud lood:

Fotogalerii loominguliselt laotud puuriitadest ja kaunistest puukuuridest:

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare