Laudpõrandate puhastamisel on oluline järgida neid kolme nõuannet


Laudpõrandate puhastamisel on oluline järgida neid kolme nõuannet
Foto: Pixabay.com

Laudpõrand on olemas tõenäoliselt igas maamajas. Mõnel pool vana, aegade hämarsusest pärit, teisal uus. Kuidas sellist põrandat hooldada nii, et see kaua kestaks ja kaunis välja näeks?

  • Kui oled põranda puhastamise ette võtnud, siis esimese asjana kogu kokku praht ja tolm, kas harja või tolmuimejaga. Viimane on siiski parem variant.
  • Seejärel otsi välja mopp ja spetsiaalne laudpõranda pesuvahend ning pese põrand hoolikalt üle. Parema tulemuse saamiseks võid mopi asemel põranda käsitsi mikrofiiberkiust lapi ja pesuvahendiveega üle küürida. Õige vahendi leiad kas ehitustarvete poest või põrandakatteid müüvast kauplusest.
  • Protseduur lõpeta poleerimisega. Kinnita poleerimislapp mopialusele või nühi põrand taas käsitsi lapiga üle. Poleerimisvahendi leiad samuti kauplusest. Poleerimist ei tohiks ära unustada ega vahele jätta, sest just see annab laudpõrandale täiestu uue ja värske ilme.

Foto: Pixabay.com
Seotud lood:

Niiviisi kolmeetapiliselt tuleks laudpõrandat puhastada-uuendada iga 3-6 kuu järel.

Et põrand paremini säiliks, kaalu, ehk on parem selle kaitsmiseks käidavamatesse kohtadesse vaibad maha panna.

Ning pea meeles - kui juhtub, et laudpõrandale satuvad abrasiivsed (näiteks liiv) või happelised ained (äädikas jms), tuleb need kohe ja kiiresti ära koristada-pühkida. Vastasel juhul tekitavad need põrandalaudadele plekke ja muid kahjustusi, mida on hiljem väga raske kui mitte võimatu eemaldada.

Allikas: womansday.com

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare