Loodusega silmitsi | Tants, mida ei unusta


Kui hobifotograaf Mati Vausilt aastalõpu viimasesse galeriisse suursuguse kotka pilte küsin, pakub ta pikemalt mõtelemata: "Paneme hoopis video, kus tantsivad luiged."

Looduses matkates on Mati sageli kogenud, et fotokaamera kasutamisest pelgalt pildimasinana üksi ei piisa. Toast välja astudes ei tea kunagi, mis olukorrad, loomad või vaated ees ootavad.
"Sageli on nii loomad kui linnud tegemas selliseid põnevaid asju või pakkumas ilusaid hetki, et fotoga ei saa seda kõike edasi anda. Sellepärast on tulebki mõnikord video teha."
Mitmed looma- ja linnuvideod, mida Mati on oma Facebooki ajajoonele postitanud, on vaatajate poolt saanud kiidusõnu. Luikede kevadist tiirlemist teineteise ümber aga lausa muinasjutuliseks.
Seda on luikede etendus kindlasti! Mati usub, et need kaunid linnud meeldivad kõigile, erinevalt kotkastest.
Oleks huvitav teada, kuidas videos nähtud luigepaari jaoks aasta lõppes?
"Sel aastal oli väga kehv suvi. Tänavu eriti palju polnudki poegadega luigeperesid. Kuid muidu on neil Käina ja Jausa lahes ikka väga hea eluke. Ilmselt osad neist ei lendakski minema, kui meri ei jäätuks ja neil oleks talvel süüa," usub Mati ning loodab, et tema kaunite peategelastega ses videos on kõik hästi.
Küll aga aasta lõppu sobib üks - või koguni mitu tantsukeerutust.
Võtkem luikedest eeskuju, ja armastage loodust!
Head vana-aasta lõppu!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare