LUMMAV: Vana tugitooli rõõmsalt lapiline uus nägu


LUMMAV: Vana tugitooli rõõmsalt lapiline uus nägu
Foto: Mari Riina Rist, Leekpea blogi

Seda projekti võib nimetada sedasi, et miks midagi teha kergelt kui võib ka tohutult vaeva näha. Tugitooli oleks saanud katta lihtsalt, tõmmates mingi uue kanga peale.

Tegelikult sai kõik alguse sellest, et käisime Saksamaal ühes imekiftis poes, kus müüakse peamiselt oriendi mööblit. Osakonnas, kus sai omale erinevaid patju valida, oli pakkumises kaks tugitooli, mis oli kaetud lapitehnikas kangaga. Tahtsin omale ka sellist!

Tugitool Foto: Mari Riina Rist, Leekpea blogi

Kuna magamistoas olevale tugitoolile pani tütar käpa peale ja viis ära oma korterisse, siis jäi nurka haigutama tühjus. Samas vedeles saunas kaks vanaaegset tugitooli, millel jube jõle kulunud kangas peal. Need vedelesid seal juba aastaid, aga ära ei raatsinud visata, sest nad olid nii mugavad. Korrastada ka ei viitsinud või polnud aega. Pigem ikka see esimene.

Seotud lood:

Nüüd oligi siis see õige aeg käes. Käisin mööda kaltsukaid, et leida erinevaid kangaid, mis omavahel sobiksid. Poest kangast ostes oleks see projekt lihtsalt liiga kalliks läinud, kuid kaltsukas on erinevad kardinad ja laualinad mõne euro eest saada. Peale pesemist lõikusin need ruudukesteks ja hakkasin tugitooli tarvis õigeks õmblema.

Foto: Mari Riina Rist, Leekpea blogi

Remonditöö käigus selgus asjaolu, et külmas kõrvalhoones jäi tugitoolile juba kopitusehais juurde. Seega olin sunnitud kõik pehmendused ära katkuma, sest sinna oli see ebameeldiv lõhn lukustunud. Tänu sellele sai tugitooli sissepoole uued pehmendused pandud ja ka uue sisevoodrikanga.

Foto: Mari Riina Rist, Leekpea blogi

Veidike vürtsi andsin mööblinaelte abil ja mõnesse kohta õmblesin õmbluskohtade peale paelad.


Mari Riina Rist on Rakveres elav vabakutseline kunstnik, kes proovib erinevaid tehnikaid ning katsetab materjalidega. Tema tegemistega saad tutvuda Leekpea blogis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare