Miks tuppa ei tohi välisjalatsitega tulla

 (7)

Miks tuppa ei tohi välisjalatsitega tulla
pixabay.com

Kõige tüütum asi maakodus olles? Pidev jalanõude vahetamine aiast majja ja tagasi aeda minnes. Mõtled küll, et mida see korra kingadega tuppa minna ära ei ole, aga selgub, et seda tuleks võimaluse korral siiski vältida. Ja mitte ainult selle pärast, et pärast peab liiva koristama.

Arizona ülikoolis tehtud värske uuring paljastab, kui palju on meie kingade tallad kokku puutunud kahjulike bakteritega.

Uuringust selgus, et meie välisjalatsite taldade küljes võib olla kuni 421 000 bakterit, koledamad nendest on E.coli (mis võib põhjustada seedetrakti haigusi), Klebsiella pneumonia (mis võib põhjustada kuseteede infektsioone) ja Serratia ficaria (mis võivad põhjustada hingamisteede infektsioone).

"Maapinnal, kus me käime, võib olla lindude ja loomade väljaheiteid, mis on kõik e.coli allikaks," selgitas doktor Kelly Reynolds.

pixabay.com
Seotud lood:

Jalatsite puhul on unikaalne see, et lehed ja rohi, millel me kõnnime, on bakterite jaoks heaks toidulauaks ja aitavad neil kasvada ja paljuneda.

Lisaks bakteritele võivad meie kingad koguda ka toksiine. Uuringud on näidanud, et kemikaalid, mida te kasutate oma muru hooldamisel või kivisöetõrv, mida kasutatakse asfalditeedel, jõuavad hõlpsasti jalatsitega teie koju. Seega on tuppa tulles kingade jalast libistamine lihtsaim viis oma tervist kaitsta.

Allikas: http://www.countryliving.co.uk

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare