Neid viit asja tuleb tõeliselt pakaseliste ööde saabudes kindlasti silmas pidada


Lapimaa
LapimaaFoto: Ilmar Saabas

Ilmateenistuste andmetel on lähipäevadel oodata külmaperioodi jätkumist ning senisest veelgi külmemaid öid.

Päästeameti varasem kogemus on näidanud, et külmakraadide kasvades suureneb hüppeliselt ka tulekahjude hulk ja tules hukkunute arv. 2016. aasta jaanuaris hukkus külmalaine ajal tulekahjudes kolme nädalaga 11 inimest.

Traagiliste tagajärgedega õnnetuste vältimisele saab igaüks kaasa aidata. Olla abiks oma lähedastele, sõpradele ja naabritele, kutsudes neid üles juhinduma järgnevatest soovitustest.

Päästeameti soovitused eelseisvaks külmaperioodiks:
  • Hoidu ülekütmisest ja ära sulge siibrit liiga vara. Kütmisel järgige põhimõtet - korraga vähem, aga sagedamini. Ahju, pliidi ja kamina läheduses ei tohi olla mööblit, vaipu, küttepuid, pappkarpe ja muid kergesti süttivaid esemeid. Hoolega peab jälgima, et siibrit ei suletaks liiga vara.
  • Ära koorma elektrisüsteeme, ära kata puhureid ja elektriradiaatoreid. Kui lisasoojuse saamiseks on vaja kasutada elektrilisi radiaatoreid või soojapuhureid, tuleb seda teha mõistlikult, et elektrisüsteemi mitte üle koormata. Soojapuhureid ja radiaatoreid ei tohi riideesemetega kinni katta.
  • Hoidu lahtise tule kasutamisest torude sulatamisel. Korralikult soojustamata torude jäätumine on sage probleem külmade ilmade saabumisel. Torustike külmumise vältimiseks tuleb torustikud katta lisaisolatsiooniga. Mingil juhul ei tohi jäätunud torusid sulatada lahtise tulega, näiteks leeklambiga. Jäätunud torude sulatamiseks soovitame kasutada soojakaableid või järelevalve all olevat soojapuhurit.
  • Kontrolli suitsuanduri korrasolekut. Elusid päästab ainult töökorras suitsuandur! Testi, kas sinu kodus olev suitsuandur töötab. Vajadusel vaheta patarei ja pühi andurilt tolm.
  • Märka nõrgemat. Aita vajadusel üksi elavaid sugulasi ja naabreid, et ka nende kodu oleks soe, kuid tuleohutu.
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare