Maailma suurim mess

Frankfurdi Christmasworld on dekoraatorite ja igat masti kujundajate aasta tippsündmus. Lõppeva aasta alguses tõi see kokku 45 riigist 953 eksponenti ning viie päeva jooksul käis messihallis 39 398 külastajat üle kogu maailma. Jõulumess Frankfurdis sai alguse juba 1990. aastal.
Messil olid väga populaarsed kroonlühtri­taolised säravad seaded.
Praegu eksponeeritakse messil lisaks jõulu- ja advendikaupadele ka muid hooajalisi dekoratsioone ning kingitusi, näiteks lihavõttejänesed ja -munad või emade- ja valentinipäeva kingitused. Samuti floristide töövahendeid ning aiakujunduselemente, küünlaid, mitmesuguseid valgusteid, paelu ja pakke­vahendeid.
Kunstkuuskede materjalikvalik näis ammendamatu. Need kuusepuud on valmistatud põhjapõdranahkadest.

Üksikesemed või täisteenus

Christmasworldi korraldajad tavatsevad rõhutada, et nemad ei paku oma külastajatele mitte lihtsalt jõulukaunistusi, vaid pigem ideid ja juba valmis kontseptsioone. Üsna sageli võis näha väljapanekuid, mis pakkusid potentsiaalsetele klientidele n-ö täispaketti. Ühe tootja-teenusepakkuja juurest sai enesele tellida kontseptsiooni, mis võimaldab ühes stiilis dekoreerida nii firma vaateaknad, puhkeruumid kui ka kõrval asetseva aia või haljasala.
Kaunilt kujundatud jõululaud.

Lisaks terviklahendustele pakkus Frankfurdi jõulumess tänavuseks aastavahetuseks ka kõikvõimalikke looduslikke materjale ning loodusest laenatud motiive. Peale traditsiooniliste käbide ja kuuseokste torkasid enam kasutatud motiividena silma seened ja tõrud. Loomulikult olid need tehtud tehismaterjalidest.

Ehtsate loodusmaterjalide kasutamine varieerus ühest äärmusest teise. Sagedane vaatepilt oli selline, kus koos kõrgtehnoloogiliste materjalidega olid suurteks jõuluseadeteks kombineeritud oksad või kontrastsed, jõuluehete sädelust esile tõstvad loodusmaterjalidest alused. Kindlasti tuleb tõusvaks trendiks lugeda ka vanade tuntud materjalide ootamatud kasutused, näiteks karusnahast kuusepuud.
Eemalt vaadates ei saa arugi, et need värvi­lised küünlad ei põle ehtsa leegiga, vaid leedvalgusega.

Korraldajate sõnul oli tänavusel messil ka enneolematult palju elusaid taimi ja lõikelilli. Näib, et ka taimeseadetest on saamas uus jõulutrend, vähemalt siseruumides või soojemates piirkondades.

Uus ja vana

Nagu loodusmaterjalidegi puhul, võis messil näha ka väga palju eri stiilide omavahelist segamist. XX sajandi alguskümnendite stilistika on hetkel väga soositud, kuid paljud Frankfurdi messi eksponendid segasid seda julgelt moodsate kõrgtehnoloogiliste vahendite ja materjalidega.

Korraldajate sõnul peaks selline kujundusstiil aga lähiaastatel veelgi populaarsemaks muutuma. Ühest küljest soovivad inimesed rahulikku turvalisust, mida rõhutavad vanamoodsad kujundus­elemendid, ning teisest küljest ei soovi nad loobuda moodsa elu mugavustest ning pidevast muutumisest. Seda külge kehastavad moodsad materjalid.
Kuuski ja vanikuid leidus messil igale maitsele, kuid päris kuused pole samuti kuhugi kadunud.
Moodsamate materjalide seas teeb aga ilma leedtehnoloogia. Kuigi tehnoloogias eneses pole ju tänapäevaks enam midagi uudset, siis see, kuidas leedvalgustid on arenenud ning kui erinevatel viisidel neid kasutatakse, on hämmastav.
Jõulud võivad olla ka must-valged.
Üldiselt jättis Christmasworld mulje, et tegelikult pole miski totaalselt moest väljas. Kui soovite uute trendidega kaasa joosta, peab igal aastal millegi väga uue või huvitavaga välja tulema. Kui aga piisab lihtsalt stiilne olemisest, võib julgelt stiile omavahel segada. Võib teadmiseks võtta, et kõik on moes. Tuleb olla lihtsalt loominguline.
Elegantsed klaaskuplid, mida saab kasutada mitmel moel.

Järgmise aasta jõulumess on Frankfurdis juba uuel aastal 27.–31. jaanuarini. Tuleks arvestada, et oma käiku ei maksa plaanida nädalavahetusse ja pigem tasuks oma sammud messile seada hommikupoolikul. Pärastlõunal või nädalavahetusel on suur oht saada lisaks jõuluilu üleannusele ka üledoos inimestest.