Õnnetust puurilinnust õnnelikuks munejaks. Nipid, mis aitavad kanadel koduses lindlas kohaneda

 (5)
Õnnetust puurilinnust õnnelikuks munejaks. Nipid, mis aitavad kanadel koduses lindlas kohaneda
Foto: Taimi Raa

Vabrikukanade jaoks on puuridest ja latritest õuemurule pääsemine tohutu suur muutus. Olge nendega kannatlik. valutumaks muuta

HÜVA NÕU
  • Kui lisate karja uusi kanu, andke neile ruumi, et põlualustel lindudel oleks võimalik pahandustest hoiduda, kuni esimene ärevus möödub.
  • Andke kanadele aega harjuda. Hoidke neid paar-kolm nädalat lahus, aga üksteise nägemisulatuses. Vabrikukanadel saavad niimoodi esimesest ehmatusest toibuda ja tugevamaks kasvada, enne kui nad peavad hakkama oma staatuse pärast kohalikega võitlema.
  • Paigutage vee- ja toidunõud mitmesse kohta, et vähendada rüselemist ja võitlust nokkimisjärjekorra pärast.
  • Kui mõni konkreetne lind tundub olevat ebapopulaarsem kui teised, siis määrige tagakiusatud kana hari vaseliiniga kokku, et sellest poleks võimalik kinni haarata ja/või riputage tähelepanu kõrvale juhtimiseks kanade peadest natuke kõrgemale nööri otsa läikivaid CD-kettaid ja/või poolik kapsapea. Need annavad lindudele tegevust. Hea õnne korral rahuneb olukord peagi ja nii uued kui ka vanad siblijad mõistavad, et elus on parematki teha kui jageleda.
  • Uude koju saabudes võib juhtuda, et uutel kanadel pole palju sulgi. Vabrikukanade "vahtkonna vahetus" kipub sageli jääma sulgimisaega, kui kanad teevad nagunii munemises pausi ja näevad välja üsna rääbakad. Ärge paljastest kanadest ehmuge. Andke neile aega kohaneda ja nad kannavad varsti uut kaunist sulestikku.
  • Mis asi on ilm? Eluaeg puuris peetud kanad võivad alguses vihma ja tuule kätte seisma jääda. Paari esimese päeva jooksul võib juhtuda, et peate neid kasti ning kastist välja karjatama ja tegema seda nii hommikul kui ka õhtul, rääkimata sellest, kui vihma hakkab sadama.
  • Asetage nad saabudes kõigepealt pesakasti ja jätke väljapääs aedikusse lahti. See aitab neil aru saada, kus on uus kodu.
  • Seni vähe liikunud kodulinnud võivad alguses longata. Muretseda pole põhjust, see peaks nädala-paari jooksul üle minema. Väikeses puuris elades võivad kanade jalad nõrgaks jääda. Seegi läheb nädala-paariga üle.

Pikemalt saate puurides elanud vabrikukanade kodustamisest lugeda augustikuu Maakodust, kas digivariandist või paberkanjal ajakirjast, mille leiate ajakirjanduse müügilettidelt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare