Sisekujundus: prantslaslik ja pehme angoora esitab väljakutse valgele


Sisekujundus: prantslaslik ja pehme angoora esitab väljakutse valgele
Foto: Tikkurila

Tikkurila 2017. aasta värvitoon on stiilne angoora. Sellest õhkub ehtprantsuslikku komplikatsioonidest priid sarmi, mida vürtsitab oskus ajaga kaasas käia.

Angoora ei ole jõuline avaldus, vaid kaunis ja värske foonitoon, mis sobib paljudesse kodudesse. Sisekujundajale on angoora otstarbekalt neutraalne valik, samas olemata igav või jõuetu.

Tikkurila aasta värvi valisid ja värvikollektsioonid koostasid moekunstnik Teemu Muurimäki, sisekujundaja Susanna Vento ja Tikkurila disainipealik Marika Raike. Kollektsioonide värvivalik põhineb nende loodud moodboard`idel, kuhu nad kogusid köitvaid värvilahendusi ja erinevaid materjale. Moodboard`id sisaldasid nii inglise mõisaromantikat, rustikaalset käsitööd kui tehaseolustikku.

Pehme angoora H466 ja sellega sobituvad värvid leiad Tikkurila Hazy-kollektsioonist.

Hazy-värvikollektsiooni lõi moekunstnik

Teemu Muurimäki loodud Hazy-värvikollektsioon ühendab endas ihu, sambla, pleekinud roosa ja halli toonid. Toone aitasid kombineerida sisekujundaja Susanna Vento ja Tikkurila disainipealik Marika Raike.

„Arvan, et moemaailma kontrastsel mustal põhinev värviskaala on saamas enda kõrvale pehmemat maailma, kus siiski tumedad toonid veel domineerivad. Kontrastiks tõin kollektsiooni veidi punast, mis äratab külmad toonid ellu.“

Loo suursugune elutuba harmooniliste värvitoonidega

Seotud lood:

Fotograaf ja blogija Riikka Kantinkoski kujundas rahuliku elutoa Color Now 2017 Hazy-värvikollektsiooni harmooniliste toonidega. Sea aasta värv sisekujunduses nurgakiviks edasiste juhendite abil.

„Et kõrge ja avar ruum säilitaks oma eripära, valisin põhitooniks H466 Angora. Hele toon aitas ruumi üldmuljel jääda sama avaraks, kuid samal ajal muutus üldine ruumitunnetus pehmemaks ja rahulikuks,“ rääkis Riikka Kantinkoski.

Elutoa kontorinurga seinapinnad värviti nefriithalliks ja see lisas ruumile iseloomu. Nefriidi ja Angoora toonid sobivad üksteisega tingimusteta, seega lõpptulemus jäi rahumeelne. Kokkuvõttes sai ruumist kaunis ja kodune tervik, kuhu sobib kutsuda sõpru ühiselt aega veetma.

Allikas: Tikkurila.ee

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare