Talv on hea aeg sisustus- ja remondiplaanide tegemiseks


Ööklubi KAPP avamine
Foto: Maksim Toome

Talvel on õues tegemist pisut vähem kui suvel-kevadel sügisel ning tubast ja pimedat aega võib kasutada plaanide pidamiseks. Ning miks mitte ka unistamiseks.

Õueala planeerimine. Pane kirja kõik tegevused, mida sa õues teed. Alates rohimisest ja muru niitmisest kuni lastega mängimise ja grillimiseni. Vaata aknast välja ja mõtle, kas maja ümber on olemas kõik vajalik, et sa kirja pandud tegevusi nautida saaksid. Võib-olla on vaja midagi juurde ehitada või ringi kohendada?

Foto: Andres Putting

Köögi uuendamine. Kaasaegne ja funktsionaalne köök on paljude majaomanike unistus. Kuid enne kui eelarve kallale asuda (jah, loomulikult on see oluline, kuid seekord tegele rahaga hiljem), võta endale aega ja mõtle, milline peaks olema köök, millest sa unistad ja mida sa tõesti oma elamisse soovid. Ilma selge visoonita ei tule tulemus tavaliselt parim. Kui visioon paigas, saad hakata otsima ja vaatama, kust leida soodsamaid ja sinu eelarvele kohaseid võimalusi selle realiseerimiseks.

Foto: Sven Arbet
Seotud lood:

Magamistoa ümberkujundamine. Magamise ruum peab olema mõnus. Kuid alati pole oluline, et seal oleks palju ruumi. Kasuta ümberkujundamisel olemasolevat pinda ja vahendeid. Talv on hea aeg uurimaks erinevaid kodukujunduse veebilehti ja sisutusajakirju. Ning miks mitte suhelda ka sisekujundajate ja arhitektidega, kui planeerid muudatust, mis nõuab nende panust.

Foto: Sven Arbet

Panipaigad korda. Kui panipaigad on hästi disainitud ja asjad neisse paigutatud süsteemi järgi, on elu palju lihtsam. Hommikuti tekib uksest väljuvatest pereliikmetest esikusse tropp? Mõtle, kas ja kuidas saad esiku ümber kujundada nii, et seal inimestele ja asjadele rohkem ruumi oleks. Ei leia kapist vajalikke riideid üles? Kavanda uus garderoob - peamine on selle juures hea mõte, mitte kallis sisustus.

Foto: Sven Arbet

Kasuta ära rohkem ruumi. Vaata kappide ja riiulite otsa ning mõtle, kas nende ja lae vahelist vaba ruumi saaks mingil moel kasulikult kasutada. Viska pilk seintele ning kaalu, kuhu ja kuidas saaks ehitada maast laeni riiuli, kuhu mahtuda asju (raamatuid, riideid, jalanõusid, heliplaate jm), mis seni on seinte ääres virnas seisnud.

Foto: Birgit Püve

Inspekteeri stiili. Ükskõik, kas tegemist on su esimese koduga või elamisega, millesse aastate jooksul erinevat möblit oled muretsenud, vaata see kriitilise sitlistipilguga üle. Võib-olla on kasulik mõnest mööbliesemest loobuda või mõni uuega asendada? Sisekujundaja või hea maitsega sõbra nõuanne võib kasuks tulla.

Foto: Birgit Püve

Liiga vähe ruumi. Mõtle hoolega, kas hakkad olemasolevat elamist avaramaks kujundama, laiendama või vahetad selle hoopis uue ja suurema vastu välja. Igal variandil on oma plussid ja miinused. Igaks juhuks mõtle siiski ka keldri, veranda ja pööningu peale, millest elamisruumi juurde võiks tekitada.

Foto: Birgit Püve

Rohkem aega iseendale. Vannituba on koht, kus me tavaliselt endale pühendume. Kas see on piisavalt mõnus ja mugav? Võib-olla vahetada värvilahendust, et vannis mõnulemine või duši nautimine enam rahuldust pakuks? Ehk on olemasolevas pesuruumis piisavalt ruumi väikese sauna lisamiseks? Või meeldiks sulle suvel õues palava ilmaga väliduši alla hüpata?

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare