TEEME ISE | Ideid, kuidas sisustada õuetuba

 (1)

TEEME ISE | Ideid, kuidas sisustada õuetuba
Õuetuba sai sisustatud. Kummutile võib igaüks leida endale vajaliku kasutusvõimaluse − selles saab hoida lauanõusid, suvist lugemisvara, aga ka aiatarvikuid, nööre, kääre jms.Foto: Sven Arbet, Kadri Tramm

Suvel ei raatsi hetkegi toas istuda. Loomulikult, aias toimetamine ei lõpe kunagi. Ent töörügamise vahel tuleb võtta ka mõnulemiseks aega.

Selle Läänemaal koduaeda rajatud õuetoa rajamise võttis ette Maakodu koos perenaisega. Siia alla mahuvad nii puukuur, pisike kasvuhoone kui ka avar õuetuba.

Õuetoa sisustamise mõte sai tegelikult alguse ühest vanast, vanakraamipoest soetatud vineerist kummutist, millelt kraapisime liivapaberiga vana lakikihi maha. Värvipott sai kunagi ostetud teise ringi poest, ja sõna otseses mõttes nagu põrsas kotis.

Kui värvipurgi avasime, selgus, et seal sees on silmipimestav fuksiaroosa toon. Muuseas, huvitavaid värvileide võib avastada ka värviosakondadest, kus on allahinnatud toodete riiul. Just seal võib teinekord olla värvisegamisel “untsu läinud” tooteid, mis mõne isetegija silma särama löövad.

Niisiis, võõpasime kummuti roosaks, kuid midagi oli justkui puudu. Mingi vimka või detail võiks roosat karva mööblieset justkui kaunistada. Võtsime ammu unustusse vajunud roosidega šablooni ja kinnitasime soovitud kohale teibiga. Väikese meigisvammiga tupsutasime valget akrüülvärvi lillemotiividele ja nii saigi roosa kummut endale ehteks valged roosid.

Tagantjärele mõeldes oleks võinud kummutit veel n-ö vanandada ehk hõõruda liivapaberiga värvi maha nurkadelt, äärtelt, sahtliservadelt ja neid kohti näiteks vahaga töödelda. Et uus näeks välja vana ja kulunud. Kuid seda võib veel teha. Kummutile kaaslaseks värvisime roosaks ka ühe nagidega riiuli.

Seotud lood:

Väike õdus õuetuba sai hetkega roosaks ja rõõmsaks. Hubasust annavad seinale riputatud pildid, väike kaltsuvaip ja muidugi lilled. Kummutisse saab suveks peita lauanõud, raamatud, käterätid vms. Kasutuse leiab sellele igaüks ise.

Vana kummut ja õuetuba enne selle sisustamist. Foto: Sven Arbet

Kummuti lihvisime liivapaberiga üle, et värv paremini kinnituks. Foto: Sven Arbet


Vana kummut sai üle värvitud, šablooniga värvisime sellele kaunistuseks roosid. Foto: Sven Arbet


Varjualusest sai õdus ja hubane istumiskoht. Foto: Sven Arbet


Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare