Terrassi puhastamine ja õlitamine. Mida tohib teha ja mida mitte

 (14)

Õli tuleb terrassilaudadele kanda pintsliga ja võimalikult ühtlase kihina.
Õli tuleb terrassilaudadele kanda pintsliga ja võimalikult ühtlase kihina.Фото: Colorett OÜ

Terrassiomanike igakevadine mure on, kuidas ja millega puitterrassi õigesti puhastada vanast õlist, mustusest ning mil moel anda värskem nägu halliks muutunud puidule.

Terrasside hooldusega tegeleva firma Colorett OÜ juhatuse liikme Eero Raudvere sõnul võib internetist leida küll mitmeid videoõpetusi, kuid ise asja kallale asudes ei olegi see pahatihti nii lihtne.

Sageli ei panda terrassi puhastamisele erilist rõhku ja püütakse see lihtsal moel survepesuriga puhtaks saada. Tegelikkus on selline, et mida võimsam pesur, seda karedamaks ja kirjumaks terrass muutub. Raudvere väitel ei tohiks survepesurit kasutada terrassi pesuks, vaid hoolduse järel ning ettevaatlikult üksnes puhastusaine, lahtihõõrutud vana õli ja mustuse mahaloputamiseks. Puhastuseks sobivad Terrace Cleaner ning tugevad harjad. Kandke puhastusainet märjale puitpinnale 2–3 m² korraga. Laske vahendil umbes 10 minutit mõjuda, hõõruge pinda tugevasti harjaga ning loputage hoolikalt puhta veega. Vajadusel korrake protseduuri.

“Terrassi õlitamisel on oluline, et puit oleks kuiv, niiskusprotsent terrassilauas ei tohiks ületada 19 protsenti. Selle näitaja mõõdame enne õlitust alati üle,” jätkab Raudvere.

Õli tuleb terrassilaudadele kanda pintsliga ja võimalikult ühtlase kihina. Parema tulemuse ja suurema amplituudi pintslile saab, kui panna see värvimisvarre külge, võtta korraga 3–4 lauda ja õlitada need ühe hooga lõpuni. Vahe pidamisel õli kuivab ja osal terrassiõlidel võib jääda jätkukoht tumedam. Millist õli kasutada, on igaühe oma valik.

Seotud lood:

“Viimaste aastate suund terrassiomanikel on aga proovida oma terrassil eri toone,” märgib Raudvere.

Mõnel juhul on nad ühe suvega kliendil sama terrassi jälle puhtaks teinud ja uue meelepärasema tooniga asendanud. Raudvere kinnitusel peab seejuures aga teadma, millise tootja terrassiõli saab eemaldada ja millise oma peab ootama, et ilmastik selle aastatega eemaldab. Firma töötajad küsivad, millist õlitootjat klient eelistab, valivad soovitud tooni ning katavad siis terrassi selle õliga.

“Müügilolevad terrassiõlid on tegelikult kõik head, ning kui aluspind on kuiv ja korralikult puhastatud, on ka tulemus suurepärane ning terrassi eluiga pikem,” lisab Raudvere.

Loe veel

Telli kohe ajakiri Maakodu ja võida imeline reis suvisesse Peterburgi! Loosis kaks reisi!
Tellima!

 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare