Uuring: Eestimaalased tunnevad end remonditöödes koduseltRemont. Delfi stuudio. - 4
Foto: Rene Suurkaev

Eestis elavad inimesed tunnevad end mugavalt kodustes remonditöödes, eelistades mitmeid töid ise teha, näitab ehitusmaterjalitootja Sakret küsitlus.

Vastanutest 89% on teinud kodus värvimistöid ning 86% pannud tapeeti. Üsna paljudel on lammutustööde kogemus (69%) ning üllatuslikult lausa 52% on teinud keerulisemaid elektritöid kui lambipirni vahetus. Alla 50% vastajatest on teinud torutöid (48%), plaatimist (46%) ning valutöid (41%), teatas Sakret.

Kuigi valutööd on naiste seas üsna haruldased – siiski 12% on seda teinud – on kolmandikul plaatimis-, toru- ja elektritööde kogemus ning tapeeti paigaldavad naised keskmisest veidi enam (89% meeste 84% vastu).

Vastates küsimusele, kui on vaja plaatida vannituba, siis kes selle töö ära teeb, pakkus 39% töö tegijaks iseennast ning 37% kutsuks appi sõbra või sugulase. Mõne ehitusmehe palkaks 22% vastajatest, samas kui väiksema või suurema ehitusfirma abist üldiselt loobutaks.

Puhkus on remondiaeg

Vastajatest 76% arvab, et puhkus on sobiv aeg koduste remondi- ja ehitustööde tegemiseks ning 24% on vastupidisel arvamusel. Naistest teeks puhkuse ajal remonti 78% ja meestest 74%.

„Uuring näitas, et mitte ainult eakamad inimesed ei ole valmis kodustes remonditöödes käsi külge panema. Enamus vastajatest olid nooremad kui 50-aastased ning nad teevad usinalt väiksemaid töid ise ning ilmselt on neil olemas selleks vajalikud oskused,“ kommenteeris Sakreti tegevjuht Kaspars Pacēvičs.

Facebookis toimunud küsitluses osalenutest oli 80% vanuses 25-44 aastat. Kokku vastas aprillis Sakreti Facebooki lehel toimunud küsitlusele ligi 200 inimest.

Foto: Ilmar Saabas

Loe veel

Telli kohe ajakiri Maakodu ja võida imeline reis suvisesse Peterburi! Loosis kaks reisi!
Tellima!

 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare