HÜVA NÕU: Kaks võimalust küünlavaha eemaldamiseksKüünal
KüünalFoto: Anni Õnneleid

Käes on taas hingede aeg ja omaste mälestamiseks põletatakse küünlaid. Sageli tilgub küünlavaha kodutekstiilidele ja seda on sealt keeruline eemaldada.
Anname selleks mõned nipid:

1. Pange vahale jääkuubik või külmakott, veelgi tõhusam on panna rikutud tekstiil sügavkülma. Külmunud vaha saab maha tekstiili käe vahel hõõrudes.
Kui suurem vahakiht on eemaldatud, triikige määrdunud kohta läbi salvräti või majapidamispaberi. Sättige plekk salvräti või majapidamispaberi kihtide vahele ja triikige, vaha sulab paberisse ja tekstiil saab puhtaks. Enne protseduuri tuleks triikimislaud katta küpsetuspaberiga, et sinna plekke ei jääks. Hoolega tuleb vaadata, et salvrätid ei oleks värvilised ja tekstiil kannataks tõepoolest triikraua kuumust.

3. Kasutage pleki eemaldamiseks suusamäärde eemaldamise vahendit. Erinevaid selle ostarbelisi vahendeid on müügil suusatarbeid müüvates poodides, ka pihustataval kujul. Viimast ongi kõige mugavam kasutada, pihusta vahend plekile ja pühi majapidamispaberiga puhtaks. Ettevaatusena tasuks vahendi koostist eelnevalt uurida, sest kõik tekstiilid ei pruugi kõiki aineid taluda.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare