Kuidas teha roosi- ja piparmündisuhkrut


Roosisuhkur. Asetage vaheldumisi tuhksuhkur ja roosi kroonlehed. Suhkur tõmbab endasse mõnusa roosilõhna ning õied sobivad suviseid kooke kaunistama.
Roosisuhkur. Asetage vaheldumisi tuhksuhkur ja roosi kroonlehed. Suhkur tõmbab endasse mõnusa roosilõhna ning õied sobivad suviseid kooke kaunistama.Foto: Pille Hermann

Suvi on korilase elus kiire aeg. Ja mis seal salata, on palju inimesi, kes seda naudivad. Nende jaoks on see puhkuse tipphetk, kui saab korv näpus metsa marjule minna või aias sõstraid korjama hakata.

Kui end ka kodustest töödest ja muudest kohustustest vabastada, saab rahuliku südamega sammud metsa poole sättida. Ega’s või piirduda ainult sügavkülma pistetud toor-maasikamoosiga, ikka mustikamoosi tuleb ka keeta. Ja kindlasti ei tohi unustada sügavkülma panna mustasõstramoosi, seda hea talvel biskviittainast kookide vahele määrida. Ning üldse on ärevus hinges, et kuidas nende vaarikatega metsas lood on, ikka vaja järele vaadata.

Loomulikult ei tohi unarusse jätta ka taimede kuivatamist. Lisaks ravimtaimedele mõned õied talviste kimpude jaoks ja ka natuke piparmündisuhkrut tuleks teha. Ning siis võiks proovida ise maitsesoola valmistada.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare