
Meie kodudesse on viimaste aastatega hulgaliselt siginenud kodutehnikat ja nutiseadmeid, millega juhtub sageli õnnetusi just hooletuse tõttu.
* Laadimisolekus kodutehnika (arvutid, mobiilid) kahjustusi saab ära hoida, paigutades need kohta, kus on vähetõenäoline, et keegi juhtmesse takerdub ja ese seetõttu maha kukub. Samas ei ole lahendus ka laadimise ajal telefoni või tahvelarvuti põrandal hoidmine, sest selle ekraan puruneb kergelt, kui kogemata näiteks ratastel tooliga sellele peale sõita või lihtsalt otsa komistada.
* Väikelastega peredes juhtub ikka, et telefon leiab tee akvaariumisse või WC-potti. Selliste kahjude ärahoidmiseks tasub oma mobiiltelefoni, garaažipulti või autovõtmeid hoida piisavat kõrgel riiulil, kust laps neid kätte ei saaks.
* Teada-tuntud tõde on, et söök ja jook ei sobi arvutiga kokku. Paljude nutiseadmete vedelikukahjustused saaks ära hoida, kui pere kehtestaks nii täiskasvanutele kui ka lastele reegli: arvutil on oma koht ja selle läheduses ei sööda, jooda ega hoita vedelikke (näiteks lillevaasi).
* Nutitelefonid ei sobi vanni – Facebook ja mängud ootavad ka pärast vanniskäiku. Samuti ei tasu nutitelefoni panna liiga väiksesse taskusse, kuhu see tegelikult ei mahu ja sealt välja võib kukkuda – nii põrandale kui ka näiteks kempsupotti. Ka autokatus ei ole nutitelefoni jaoks sobiv koht, sest sõitu alustades võib see maha kukkuda ja tõenäoliselt sõidetakse sellest ka üle.
* Pallimängud ei sobi tuppa – põrkav pall võib tabada ja lõhkuda kodutehnika või muu koduse vara.
* Klaasist maitseainetopsid ei sobi keraamilise pliidi kohale – klaastopsi kukkumine purustab pliidiplaadi.