Lilleprint aitab suve sügisesse kaasa võtta


Kannikesed on sallile jäädvustatud.
Kannikesed on sallile jäädvustatud.Foto: Astrid Lepik

Suvist lilleõite värvilist pillerkaart tahaks kuidagi jäädvustada ja sügisesse kaasa võtta. Üks võimalus selleks on lihtne lilleprint.

Lilleprindi tegemiseks läheb vaja lilleõisi, haamrit, kääre, maalriteipi, puuvillast heledat riiet, puidust alust ja head meeleolu.

Lilleprintimiseks vajalikud tarvikud. Foto: Astrid Lepik

Korjake aiast rohelisi lehti ning väiksemaid ja tumedama värvusega lilleõisi. Asetage ükshaaval puuvillasele kangale. Vajutage need kergelt sõrmega vastu kangast ning katke maalriteibiga. Suruge teip korralikult kanga külge.

Katke väljavalitud ja kangale paigutatud lilled maalriteibiga. Foto: Astrid Lepik
Seotud lood:

Keerake töö ümber ning puidust alusel tasakesi haamriga kopsides suruge lilleõiest ja -lehtedest mahl välja. Kangas värvub vastavalt nende värvile. Et haamriga toksimine suveidülli liigselt ei rikuks, asetage puidust aluse alla froteerätt.

Seejärel pöörake töö ümber. Foto: Astrid Lepik


Lilleprintimine on sobiv tegevus lastele. Foto: Astrid Lepik


Kui pigmentiderikast mahla on piisavalt eraldunud, keerake töö ümber ja eemaldage maalriteip.

Lillekujutis on kangale jäädvustatud justkui vesivärvidega maalitud maal. Fantaasial lennata lastes võite sedasi luua oma toreda lillemaailma. Selleks et mustreid paremini esile tuua ja kontuure parandada, võib hiljem kasutada spetsiaalset kangamarkerit. Värvi kinnitamiseks triikige töö läbi õhukese kanga.

Ettevõtmine on tore vaheldus argirutiinile ning piisavalt lihtne, et seda koos laste või lastelastega teha.

Kes soovib, võib kujundada toreda omanäolise salli. Aga miks mitte ka õnnitluskaardi tähtpäevaks, lisades toreduseks juurde pärleid ja tekstina head soovid. Õnnestunud töö võib ka raamida ja suve meenutuseks seinale riputada.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare