„Läbi ajaloo on vöö kuulunud nii naiste kui ka meeste riietusse. Vöödel ja paeltel oli kinkeesemetena kindel koht seto rahvatraditsioonis, mille tõttu eriti vööd kujunesid seto käsitöö- ja rahvakunstitoodete silmapaistvaks esemeliigiks. Vööl oli ka maagiline jõud - rahvas uskus vanasti, et vöö annab kehale tuge, teeb keha tugevaks ja hoiab seda haiguste eest.

Tänu vanade geomeetriliste maagiliste motiivide kasutamisele on kaua püsinud vööde sümbolväärtus. Ka tänapäeval on vöö oluline osa rahvarõivastest, ent lisaks sellele on võimalik ise vana traditsiooni kaasajastada, laiendades selle kasutusala ja materjalikasutust.

Populaarsed on näiteks vöömustriga järjehoidjad ja kleidikaunistused. Miks mitte osata neid ise teha?“, sõnas projektijuht Kati Liiv.

Kirivöö ja kõlavöö õpitoad on osa projektist „Traditsiooniliste töövõtete õpitoad“, mille käigus tutvustakse erinevaid traditsioonilisi töövõtteid, sidudes neid tänapäevaste võimaluste ja vajadustega. Õpitoas osalemine on eelregistreerimisega.