"Me võime ravida inimesi ussidega või uurida välja, kuidas ussid inimesi kaitsevad, ja seda mehhanismi jäljendades avastada uusi võimalusi allergiate ravimiseks,“ ütles arst ja teadlane Ed Mitre. „Ma arvan, et tõenäoliselt oleks allergiate takistamiseks vaja esile kutsuda samasugune immuunvastus, mis tekib kroonilise parasiidinakkuse korral.“

Mitmetes uurimustes on näidatud, et parasiitsete ussidega nakatunud inimesed kannatavad harvemini allergiate ja teiste immuunhaiguste all. Katseloomade peal tehtud uurimused on seda avastust samuti kinnitanud. Allergiate ja teiste autoimmuunhaiguste sagenemine rikkamates riikides viimastel aastakümnetel on toimunud samaaegselt parasiidinakkuste vähenemisega.

"Parasiidid ja peremeesorganismid on koos elanud sadu tuhandeid aastaid. Selle aja jooksul hakkavad nad pigem koostööd tegema kui üksteise vastu võitlema,“ ütles Bostonis asuva Tuftsi ülikooli teadlane Joel Weinstock. „On võimalik, et inimese immuunsüsteem muutus parasiitussidest sõltuvaks ning ussidest vabanemine muutis meid vastuvõtlikuks immuunsüsteemi haigustele.“

Usside kaitsva toime mehhanism pole praeguseks veel selge. Parasiitussidega nakatumine kutsub esile niinimetatud TH2 tüüpi immuunvastuse. Sama vastuse kutsuvad esile ka allergiaid tekitavad ained. TH2 vastuse käigus tõuseb antikeha nimega immuunoglobuliin E (IgE) tase. Selle antikeha seostumine spetsiifiliste vererakkudega signaliseerib rakke vabastama vereringesse erinevaid valke, muu hulgas histamiini, mis põhjustavad tüüpilisi allergiasümptomeid. „Parasiidinakkuste all kannatavatel inimestel on veres palju IgE-d ja rohkelt allergiat põhjustavaid rakke, kuid miskipärast allergiaid neil ei ole,“ ütles Bostoni ülikooli immunoloog Lisa Ganley-Leal.