Parmu hammustuse vastu mentooli või mullaga

 (22)
Parmu hammustuse vastu mentooli või mullaga
Foto: Wikipedia

Päikespaistelise ilmaga tulevad peidust välja parmud, kelle hammustus on tõeliselt valus. Esmaabina võib hammustuse peale panna jahedat mulda, paistetuse ja sügeluse vastu aitavad mentooli sisaldavad tooted.

"Pärast hammustust on hea, kui on võtta midagi jahedat. Võib kasutada nii jäägeeli, külma veelappi või ka mulda, mis kõik aitavad paistetuse vastu" rääkis apteeker Maret Makko.

Mulla puhul peab jälgima, et hammustusest tekkiv väike haav ei puutuks sellega otseselt kokku. Teetanust esineb Makko sõnul küll väga harva, kuid igaks juhuks võiks näiteks plaastri enne peale panna.

Mentooli sisaldavatest toodetest soovitas apteeker kas mentoolpiiritus või Menovasiini. "Kui on käepärast võtta mingit külmetussalvi, mis sisaldab mentooli, siis sobib ka see."

Lastel ja tundlikuma nahaga inimestel võib mitme hammustuse puhul tekkida tugev ärritus ja sel puhul on kasu allergiarohust.

Looduslikest vahenditest soovitas Makko kasutada mungalille - hammustuse peale võib määrida nii selle õite kui lehtede mahla.

Nii nagu sääskedel, on vereimemis vajadus vaid emastel parmudel. Verd hakkavad nad imema pärast pulmalendu ja paaritumist. Enne pulmi toituvad nad taimede mahlast.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare