PERH tahab Rapla haiglat koos kogu maaga


PERH tahab Rapla haiglat koos kogu maaga
Rapla haigla.Foto: Tanel Meos

Veel selle aasta esimestel nädalatel tundus, et Rapla maakonnahaigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) kirjutavad õige pea ja suuremate takistusteta alla ühise sihtasutuse asutamisdokumentidele, nüüdseks on olukord palju ebaselgem.

Haigla nõukogu liige Tiit Tammsaar ütles Raplamaa Sõnumitele, et eelmise aasta aruande ja järgmise aasta eelarve kõrval tõusis eelmisel reedel toimunud nõukogu istungil päevakorda ka maa küsimus. Siiani oldi justkui kokkuleppele jõutud, et haiglale kuuluv maa jagatakse kaheks: üks osa antakse üle uuele sihtasutusele ja teisele planeerib Rapla vald uut hooldekeskust.

Nõukogu esimehe Kalle Pallingu vahendusel on PERH saatnud aga tõsise signaali, et haigla peaks uude sihtasutusse astuma kogu talle praegu kuuluva maaga ning kui seda ei tehta, tuleb läbirääkimistega jälle otsast peale alustada.

Kuigi Palling püüdis maaküsimuse otsustamisele panna, ei ole see paraku haigla nõukogu pädevuses - maaküsimustes peab PERH-iga kokkuleppele jõudma hoopis Raplamaa Omavalitsuste Liit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare