Pilkupüüdva ja moeka mütsi kudumine pole raketiteadus. Proovi!Purpursele mütsile on õmmeldud suisa litrid. Ka tuttide toon on erinev. Nii ei kordu ükski müts, olgugi et muster ja kuju on sama. Mõlemad on kootud varrastega nr 3.
Purpursele mütsile on õmmeldud suisa litrid. Ka tuttide toon on erinev. Nii ei kordu ükski müts, olgugi et muster ja kuju on sama. Mõlemad on kootud varrastega nr 3.

Kootud tuttmüts on moekas ja selle valmistamine pole teab kui töömahukas ettevõtmine.

Tunnistame või mitte, aga kui vana müts on väsinud ning tarvis uut kududa, kulub ikka nii mõnigi tunnike mustri valimisele. Ja teine sama palju aega läheb lõngapoes, et leida see kõige mõnusam lõng. Peakate peab välja nägema kena ja igati sobilik, miks muidu materjalide valimise protsess nõnda pingeline on.

Mütside käesoleva talve suurmood – tihedad palmikud ning karusnahast tutt. Rohelisel mütsil on lõngal sees hõbedased niidid. Astrid Lepik
Seotud lood:

Vahel ei suuda kuidagi otsustada, milline muster valida. Sellel talvel on vägagi moekad palmikutega mütsid, kus palmikute vahele pole pahempidist pinda kootud. Kuna mütsi kudumise õpetust ei leidnud, tuletasin mustri fotode järgi.

Palmikute muster.

Lisaks erksatele lõngatoonidele püüab pilku ka suur ja kohev karusnahast tutt, mis on peakattele õmmeldud.

Roosal mütsil on pilgu- püüdjaks nupud.

Nupsulise kirja muster.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

MAAKODU TOP