Põneva disani omandamiseks ei pea alati sisustuspoodi tormama


Põneva disani omandamiseks ei pea alati sisustuspoodi tormama
Villu Baumann

Must-valged dekoratiivsed vormid sobituvad põhjamaisesse minimalistlikku ruumikujundusse ideaalselt.

Silindrikujuliste mustvalgete anumate valmistamiseks on kasutatud 170millimeetrise läbimõõduga, paksu seinaga papptoru. Kõigepealt saagige torust vajaliku kõrgusega jupid. Viimistlege nende ülemised otsad ja sisepinnad siledaks ning värvige. Sisepinda on hea värvida rulliga enne põhja alla liimimist, sest siis saab rulliga siseneda mõlemast otsast.

Anumate tegemiseks vajalikud materjalid ja tööriistad.

Põhjad valmistage 2–3 mm paksusest papist ja liimige alla. Neljakandilised vormid võib ka kokku liimida või kasutada materjalina õhukesi hööveldatud laudu või paksemat vineeri ning kinnitada kruvidega.

Seotud lood:

Pildil olevate vormide pealispinnad on kaetud 2 mm paksuse vinüülist põrandakattega. Selle liimimiseks sobib universaalne põrandaliim, mida kasutage õpetuse järgi.

Enne lõigake välja sobiva kõrgusega materjalitükk, mille ümbermõõt on vormi ümbermõõdust 20 mm laiem. Kasutage lõikamiseks vaibanuga ja metalljoonlauda.

Kui kattematerjal on anumale ümber liimitud, jäävad servad 20 mm ulatuses kahekordselt. Lõigake mõlemad servad koos läbi, eemaldage alumine kiht ja siluge kinni. Korrektse tegutsemise korral jääb jätkukoht märkamatuks.

Kandiliste dekoratiivvormide valmistamiseks võib kasutada õhukesi laudu või vineeri.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare