TEEME ISE: Heegeldame rõõmsalt kevadise kardina


Kui kõik vajalik on olemas, jääb vaid kardin valmis õmmelda. Mõnikord ongi eri materjalide ja tehnikate kokkusobitamine kõige põnevam.
Kui kõik vajalik on olemas, jääb vaid kardin valmis õmmelda. Mõnikord ongi eri materjalide ja tehnikate kokkusobitamine kõige põnevam.

Mõni aeg tagasi pakkus sõbranna mulle laia heegeldatud pitsi, roosat ja linnukestega. Ütles, et roosa periood tema elus on nüüd möödas ja ehk leian mina koha, kus seda kasutada.

Kohe hakkas mul peas liikuma mõte, et siit saan toreda pitsi, millega kardinaid kaunistada. Pitsi rullist lahti kerides selgus, et seda ikka nii palju pole, et linnakodu saaks uue aknakatte. Küll aga jagus toredat pitsi täpselt nii palju, et anda maakodu väikestele akendele uus ilme.

Pits näpu vahel, tõttasin kangapoodi. Sealt leidsin mõningase otsimise peale sobivas toonis kanga. Kuna maakodu aknad on väikesed, piisas vaid 50 sentimeetrist koos õmblusvarudega. Juurde ostsin veel kardinapaela.

Esmalt mõõtsin välja kardina laiuse ning arvestasin juurde õmblusvaru. Seejärel viimistlesin küljed kahekordse poollaia (1,5 cm) palistusega. Järgmisena viimistlesin ülaserva ning õmblesin pahemale poole kardinapaela. Viimasena kinnitasin alumisse serva linnukestega pitsi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare