TEEME ISE: Lihtsad linnusöögimajad 10 minutiga

 (12)
Punutud alused söögimajaks.
Punutud alused söögimajaks.

Osa talvest on alles ees, ja kui seni pole olnud vajadust linde toita, siis ka nüüd tunneksid sulelised sellest suurt kergendust.

Kuna pool talve nagunii juba möödas, pole ehk mõtet enam hakata korralikku ja töömahukat puidust ja viilkatusega söögimaja ehitama. Sama hästi täidab oma funktsioone ka toidumaja, mille võite valmis teha 10 minutiga, kasutades selleks lihtsaid ja taaskasutatavaid materjale. Selleks vajate plekk- või plasttaldrikuid, kommi- või küpsisekarpe, koogivorme, alumiiniumist potikaasi või suuri konservikarpe.

Kahest taldrikust valmistatud söögimaja tegemiseks läheb tarvis veel ümarat või neljakandilist puidujuppi, puidukruvisid ja riputusaasa.

Puurige taldrikutesse avad riputusaasa ja kinnituskruvide tarvis ning pange osad kokku. Vajadusel värvige taldrikud üle.

Teine söögimaja on valmistatud heeringakarpe ja pikemat ümarpuitu kasutades. Karbi tsentrisse joonistage ümarpulga (näiteks harjavars) läbimõõduga ringjoon ja jagage esiteks neljaks võrdseks sektoriks ning seejärel kaheksaks. Lööge plekk peitliga mööda jooni läbi ja painutage kolmnurgad üles. Nii tekib ava, millest pange ümarpulk läbi ja kinnitage väikeste naeltega, mis lööge läbi ülespainutatud kolmnurkade. Asetage teine karp sobiva vahega kummuli peale, ja neid karpe võib lisada veelgi, kui soovite teha “korrusmaja”. Väljaulatavasse ümarpulka puurige ava riputusnööri jaoks. Värvige söögimaja üle aerosoolvärviga.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare