TEEME UUTMOODI: Paneme esivanemate foto seina asemel padjakattele

 (8)
Pildiga kaunistatud padjakate.
Pildiga kaunistatud padjakate.Foto: Sven Arbet

Hingedeajal on mõtted nendega, kes meie seast juba lahkunud. Vanavanemate fotoga diivanipadi on hea võimalus mälestustele uus elu anda.

Foto kandmine kangale on lihtne ja tore tehnika, mis meeldib nii lastele kui täiskasvanutele. Lisaks diivanipatjadele saab sel viisil kaunistada muidki esemeid: poekotte, ilukäterätte, särke, prosse või mis aga pähe tuleb. Jälgida tuleks, et pilt oleks kindlasti prinditud tindiprinteriga ja kangaks puuvillane või linane.

Tarvis läheb:

  • heledat puuvillast kangatükki või valmis õmmeldud puuvillast padjakatet;
  • heledale kangale mõeldud foto-siirdepaberit (saadaval arvuti- ja kontoritarvete poodides T-särgi paberi nime all);
  • digitaalset fotot;
  • tindiprinterit;
  • kaunistuseks pitse, paelu, kangast roose (mina kasutasin ka üht kapis seisnud heegelpitsi proovitööd).

Enne alustamist valige välja sobiv foto, vajadusel skaneerige see arvutisse ja pöörake peegelpilti. Poes foto-siirdepaberit valides jälgige, et paber oleks mõeldud heledale kangale, sest muidu töö kindlasti ebaõnnestub. Lugege paki peale kirjutatud juhendit hoolikalt – eri firmade paberid võivad eeldada erinevat töötlemist.

Padjakatte valmistamiseks vajalikud asjad. Foto: Sven Arbet

Töö käik

Seotud lood:

Printige peegelpilti pööratud foto tindiprinteriga ja laske kuivada. Triikige aluskangas hoolikalt sirgeks.

Soojendage triikraud maksimumtemperatuurini. Jälgige, et triikraua sees ei oleks tilkagi vett! Pange lauale saepuruplaat või lauajupp, selle peale ühekordne riie.

Asetage foto kangale, pildipool allpool. Jälgige, et foto oleks kangal otse. Triikige kõigepealt õrnalt, kuni pilt jääb kanga külge. Seejärel vajutage kahe käega kogu jõuga, hoides triikrauda pidevalt liikumises.

Pildi triikimine. Foto: Sven Arbet

Triikige vähemalt 3–4 minutit või niikaua, nagu paberipaki peal öeldud, pöörates erilist tähelepanu nurkadele ja servadele. Jätke töö jahtuma.

Tõmmake jahtunud tööl kattepaber ettevaatlikult ära, alustades ühest nurgast.

Paberi eemaldamine. SVEN ARBET

Õmmelge pitsid, roosid ja muud meelepärased kaunistused käsitsi padjakattele. Asetage täitepadi padjakatte sisse ja tõmmake lukk kinni.

Kaunistuste õmblemine. Foto: Sven Arbet

Padjakatet võib pesta 40 kraadi juures pahupidi pööratuna, kasutamata trummelkuivatit. Triikimisel ärge pange kuuma rauda otse pildi peale, vaid triikige pahemalt poolelt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare