Vahva idee: teeme vanadest nööpidest lõbusa kaelakee


Nööbikee annab võimaluse ära kasutada suuremas koguses nööpe, ning millal siis veel kui mitte suvel uhkeldada omavalmistatud keega.
Nööbikee annab võimaluse ära kasutada suuremas koguses nööpe, ning millal siis veel kui mitte suvel uhkeldada omavalmistatud keega.Pille Hermann

Kas karbitäis kasutult seisvaid nööpe ongi vaid selleks, et sealt aeg-ajalt mõnd nööpi otsida või peidab see midagi enamat?

Käsitöötegijatele on sisse kodeeritud, et igasuguseid materjale tuleb koguda ning hoida. Iial ei tea, millal neid tarvis läheb. Elu ongi näidanud, et just siis, kui oled südame kõvaks teinud ja loomingulises segaduses pisut korda loonud ning mõne kangatüki parematele jahimaadele saatnud, selgub nädalakese pärast, et just seda materjali ja tooni oleks hädasti tarvis.

Nii lõikavad meisterdajad alati ka vanadelt rõivaesemetelt nööbid eest ära, sest iial ei tea, kus on nööpe tarvis ning siis ainuüksi selle pärast poodi minna on tüütu. Nii need nööbid aja jooksul kogunevad ja enamasti panen sinna karpi nööpe ikka juurde, kui et sealt võtan.

Nööpe võib õmmelda pintsakutele ja palitutule kaunistuseks, varjata mõnel T-särgil tekkinud plekki, mis pesus ära ei lähe. Kuid nööpidest saab valmistada ka omanäolise ehte, selle võib teha nii ühevärvilise kui ka kasutada eri toonides ja suuruses nööpe ning pärleid vahele pikkida.

Kasutatud on kannaga nööpe, mis aetud tamiilile. Selleks et nööpidel oleks paras kaugus ning nad üksteise otsa ei liiguks, on vahele pistetud pisikesi pärleid.
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare