Vardapakust on grillijale abi nii lõkke ääres kui toas kamina ees


Toakamina juurde sobib väiksemate mõõtudega vardapakk, mille võib meisterdada huvitava kujuga puunotist.
Toakamina juurde sobib väiksemate mõõtudega vardapakk, mille võib meisterdada huvitava kujuga puunotist.Foto: Villu Baumann

Grillimise aeg on jälle käes ning just õige hetk meisterdada välikööki, õuegrilli juurde või tubase kamina ette asjalik abimees – vardapakk.

Vardapaku kõrguse üle otsustab iga meister ise vastavalt soovile ja sellele, kas seda kasutatakse toas või õues. Tuppa sobib madalam vardapakk, välja pigem kõrgem ja kogukam.

Foto: Villu Baumann

Ka vardapaku välispinda võib mitut moodi viimistleda või jätta hoopiski alles naturaalse puukoore.

Pildil olev pakk on päästetud lõkkest, kus toores puit ei põlenud lõpuni, kuid söestunud välispind jätab huvitava ja dekoratiivse ilme. Selleks et käsi paku teisaldamisel mitte määrida, on pakk lakitud.

Sellesse poolpõlenud kändu on puuritud 15 cm sügavused mitteläbivad augud. Neis aukudes on mugav hoida küpsetusvardaid, torgates need sinna küpsetamiseks valmis pandud liha või vorstiga. Ka “valmistoodangut” on mugav hetkeks paku sees püsti hoida kuni söömiseni või vajadusel uuesti soojaks lasta.

Selle paku abil on välistatud, et keegi end kuuma vardaga ära põletaks. Samuti on nüüd ka grillvarrastel kindel koht, kust need alati leiab, kui grillimiseks läheb.

Söestunud välispind lisab vardapakule dekoratiivsust. Foto: Villu Baumann
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare