VEEL JÕUAB: Teeme ise jõuluküünlaidSiiruviirulised jõuluküünlad.
Siiruviirulised jõuluküünlad.SVEN ARBET

Omatehtud küünlad sobivad hästi jõuluajal hinge soojendama või jõuluvana kotti sõpru-sugulasi rõõmustama. Koos vanematega saavad küünlateoga kenasti hakkama ka lapsed.

Küünlateoks vajalikke materjale leiab üsna kergesti kunsti- või kontoritarvete poodidest, samuti pakub neid mitu veebipoodi. Seetõttu on kodus küünalde tegemine lihtsam ja mugavam kui kunagi varem.

Seljaku käsitööspaas kasutame purgiküünalde valamiseks parafiini, mis on müügil graanulitena, ja spetsiaalseid küünlavärve. Kodus võib katsetada ka vanade küünlajuppidega, kuid nende puhul on ilusaid ja erksaid värvitoone saada keerulisem.

Küünalde valmistamiseks vajalikud materjalid. SVEN ARBET
Seotud lood:

Küünlavärve on müügil graanulite ja tablettidena ning need tuleb lisada sulatamise ajal. Väikeses koguses võib värvimiseks kasutada ka seisma jäänud rasvakriidijuppe, kuid suurema hulga lisamisel kipub küünal sel juhul põlemisel tossama.

Küünlateo juures on oluline valida õige jämedusega taht. Liiga peenike ei suuda piisavalt parafiini sulatada, põletab küünlasse väikese augu ja kustub. Liiga jäme taht suitseb ja tahmab. Tahi ostmisel peaks küsima infot, kui jämedale küünlale on see mõeldud, kuid kodus tasuks kõigepealt ühe küünlaga katsetada.

Tahti müüakse nii vahatatud ja metallalusega juppidena kui ka tahinöörina. Tahinöör tuleb ise vahatada ning metallalus lisada. Vahatamiseks kastke taht sulavaha sisse ja laske sel seal mõnda aega seista, et vaha kindlalt nööri sisse imbuks. Seejärel jätke taht siledale alusele tahkuma.

Materjalid ja töövahendid

  • Parafiin või vanad küünlajupid.
  • Küünlavärv või värvilised rasvakriidid.
  • Metallalusega taht.
  • Klaasid, purgid või muud sobiva suurusega anumad.
  • Vahasulatusnõu koos veevanniga.
  • Grilltikud ja maalriteip.

Töö käik

Sulatage parafiin veevannil. Järgige ohutusnõudeid ja vaadake, et parafiin keema ei läheks. Suuremas potis olev vesi võiks sulatamise ajal kergelt kahiseda, mitte mulinal keeda. Kui teete küünlaid koos lastega, siis hoidke nad igaks juhuks pliidist kaugemal, sest sulaparafiin on väga kuum.

Lisage juba sulatamise algul küünlavärv või mõni tükike rasvakriiti. Siiruviirulise küünla tegemiseks läheb tarvis vähemalt 2–3 eri värvi.

Loe veel

Valage vormi põhja väike tilk sulaparafiini ja paigaldage taht nii, et metallalus jääb põhja keskele. Vajadusel kasutage tahi õigesse kohta surumisel grilltikku.

Tahi paigaldamine. SVEN ARBET

Kinnitage tükike maalriteipi purgisuule nii, et see hoiaks tahti küünla keskel.

Maalriteip hoiab tahti otse. SVEN ARBET

Toetage purk taldrikuservale või muule toekamale esemele kaldu ning valage esimene värv. Jälgige, et parafiin ei ulatuks purgisuuni, vaid jääks paar sentimeetrit vaba ruumi. Jätke esimene värv tahkuma.

Värviviiru valamine. SVEN ARBET

Kui esimene värv on tahkunud, kinnitage teip teisele poole tahti, pöörake purki ja korrake eelmist töövõtet.

Teise värviviiru valamine. SVEN ARBET

Lisage purki soovikohasel arvul värviviirgusid ja lõpuks valage tühjaks jäänud ala parafiini täis, jättes ülaservast umbes sentimeetri vabaks. Laske küünlal tahkuda.

Täitke purk parafiiniga. SVEN ARBET
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare