Jaanuar

Õues on jäiselt külm. Päevad on väga lühikesed. Tube köetakse. Aasta nohune aeg tekitab probleeme ka toataimedele. Nüüd tuleb niiskust suurendada taimede piserdamise, toakaevude ja õhuniisutite abil.

Öösiti peaks temperatuuri veidi alandama. Kuid ettevaatust: aknaklaasi ja kardina vahel võib temperatuur öösel järsult langeda, seepärast oleks õige ööseks kardinad eest ära tõmmata.

Kaktuste puhkus

Astlalised sukulendid tahaksid talvepuhkust. Sel ajal pannakse kaktused jahedamasse kohta ning jäetakse teadlikult kastmata. Ideaalne paik puhkeajal oleks näiteks esik või magamistuba.

Poolteise- kahe kuu pärast alustatakse taas järk-järgult kastmist ning tuuakse kõrbeelanikud tagasi köetavasse ruumi. Varsti ilmuvad esimesed õiepungad.

Veebruar

Talv jätab oma jäljed. Kollased ja mahavarisenud lehed on igapäevane asi. Tuleb välja selgitada probleemide põhjus. Mõelge, kas muld pole liiga märg. Kui potialusel on vesi, kallake see ära ning laske mullapallil kuivada.

Uurige lehtede alumisi külgi: kuivas õhus kahjustavad taimi sageli hõbedast võrgustikku kuduvad kedriklestad, valgeid vatitupse meenutavad villtäid ja pruuni kõva koorikuga kilptäid.

 Allikas: Targu Talita

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena