- Kui karusmarja- või sõstrapõõsas hakkab raagu jääma, siis tegutsevad seal karusmarja-lehevaablase ebaröövikud. Väikesed helerohelised “ussid” passivad lehe serval või allküljel, neid on väga raske märgata. Rünnaku ennetamiseks kontrollige iga päev põõsaid, eriti just keskelt, kust kahjustus tavaliselt algab.

- Kui sõstrapõõsal hakkavad üksikud vanemad oksad närtsima, tegutsevad oksa sees sõstra-klaastiiva röövikud. Selline oks lõigake kohe maapinnani ära ning põletage.

- Lehetäide jm imevate kahjurite (ripslased, karilased, kartulimardikas, porgandi lehekirp, kapsa- ja kaalikakärbes) tõrjeks on üks parimaid vahendeid süsteemne preparaat Actara, mis imendub taime kudedesse, kust siis kahjurid imevad surmavat mahla. Tapab ka otsesel kokkupuutel.

- Väetage kevadel istutatud või suve lõpupoole õitsvaid püsililli.

- Võtke üles varaste tulpide ja idahüatsintide sibulad, kuivatage neid soojas ja õhurikkas kohas, puhastage ning sorteerige.

- Maasikad hakkavad valmima, katke peenrad lindude eest võrguga. Hallitanud ja mädanenud marjad korjake ära, et need haigusi ei levitaks.

- Kui tahate saada suuremaid ja ilusamaid õunu, siis harvendage õunapuude viljaalgmeid. Jätke kobarasse üks kõige ilusam õunahakatis.

- Hommikul kasvuhoonet üle vaadates raputage tomatitaimi, siis tolmlevad nad paremini.

- Õhutage kasvuhoonet, see vähendab haiguste teket.

- Peenardele ja murusse kerkinud mutimullahunnikusse toppige õitsvaid ebajasmiini- ja leedrioksi.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena