Nädala tööd aias
- Niiske suve tõttu tegutseb aias tigude ja nälkjate armee. Nende püüdmiseks asetage varjulistesse kohtadesse lauajuppe, mille alla kahjurid päevaks kogunevad. Sealt on lihtne nad kokku korjata ja hävitada. Taimede ümber puistake kaitseks tuhka, klinkritolmu või lupja.
- Kui karusmarja- või sõstrapõõsas hakkab raagu jääma, siis tegutsevad seal karusmarja-lehevaablase ebaröövikud. Väikesed helerohelised “ussid” passivad lehe serval või allküljel, neid on väga raske märgata. Rünnaku ennetamiseks kontrollige iga päev põõsaid, eriti just keskelt, kust kahjustus tavaliselt algab.
- Kui sõstrapõõsal hakkavad üksikud vanemad oksad närtsima, tegutsevad oksa sees sõstra-klaastiiva röövikud. Selline oks lõigake kohe maapinnani ära ning põletage.
- Lehetäide jm imevate kahjurite (ripslased, karilased, kartulimardikas, porgandi lehekirp, kapsa- ja kaalikakärbes) tõrjeks on üks parimaid vahendeid süsteemne preparaat Actara, mis imendub taime kudedesse, kust siis kahjurid imevad surmavat mahla. Tapab ka otsesel kokkupuutel.
- Väetage kevadel istutatud või suve lõpupoole õitsvaid püsililli.
- Võtke üles varaste tulpide ja idahüatsintide sibulad, kuivatage neid soojas ja õhurikkas kohas, puhastage ning sorteerige.
- Maasikad hakkavad valmima, katke peenrad lindude eest võrguga. Hallitanud ja mädanenud marjad korjake ära, et need haigusi ei levitaks.
- Kui tahate saada suuremaid ja ilusamaid õunu, siis harvendage õunapuude viljaalgmeid. Jätke kobarasse üks kõige ilusam õunahakatis.
- Hommikul kasvuhoonet üle vaadates raputage tomatitaimi, siis tolmlevad nad paremini.
- Õhutage kasvuhoonet, see vähendab haiguste teket.
- Peenardele ja murusse kerkinud mutimullahunnikusse toppige õitsvaid ebajasmiini- ja leedrioksi.