avokaado1 (Large)
Seejärel torgata avokaadotuuma alumisse kolmandikku kolm hambatikku. Nende kolme tiku abil astada tuum veega täidetud klaasi nii, et tuuma alumine pool oleks vee sees, ülemine väljas. Seejärel asetada klaas aknalauale, päikselisse ja sooja kohta.
Umbes 4 nädala möödudes peaksid poolmed hakkama kergelt avanema ja nädala-kahe pärast peaks alumisel poolel nähtavale ilmuma idu. 2-3 nädala pärast peaksid ilmuma ka lehed ja juured olema kasvanud veelgi suuremaks.
avokaado2 (Large)

Nüüd on aeg istutada noor avokaadopuu potti. Selleks sobib umbes 10cm läbimõõduga pott. See täita mullaga nii, et mullapind jääks poti ülaservast mõni cm allapoole. Keskele tahtud süviendisse asetada väike puuhakatis (loomulikult juured allpool).

Istutada tuleks nii, et ülemine pool jääks veidi mullast välja. Tekkinud väikesed tühimikud täita mullaga ja suruda taime ümbert õrnalt kinni. Taimevars peaks jääma püstine ja hoidma lehti justkui lippu.
avokaado4 (Large)
Taime tuleks ettevaatlikult kasta, kuid mitte liiga tugevalt.

Avokaadopuu tahab kasvamiseks täispäikest. Ülekastmisele reageerib avokaado lehtede kollaseks muutumisega. Kui taim kasvab umbes 15cm pikkuseks, võib ära näpistada ladva. See aitab taimel moodustada külgharusid ja taim saab sedasi põõsasja kuju.

avokaado potis
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid