Tiigerlehiku (Calathea) värvikaotuse põhjuseks on vähene valgus. Asetage taim aknalauale, kuid nii, et talle ei puhuks aknapraost peale jahedat õhku. Külma õhu eest hoidke taime kindlasti ka tuulutamise ajal. Tiigerlehik on ju Lõuna-Ameerika troopikataim.

Keskküttega ruumi kuiv õhk ei meeldi talle ka. Õhuniiskuse suurendamiseks piserdage teda aeg-ajalt sooja puhta filtreeritud veega. Tiigerlehiku lähedale potialuse kõrvale võib asetada ka laia anuma, kuhu valage puhast vett, mis aurustudes loob taime ümber niiskema keskkonna.

Kontrollige lehtede alumist poolt, ega seal ei elutse mõni kahjur, kes võib lehemahlast toituda, põhjustades lehtede rullumist ja ebaühtlaselt laiguliseks muutumist. Üks selliseid on näiteks punane kedriklest. Lehtede rullumist põhjustab ka liiga kuiv õhk ja vähene kastmine. Lehti servast kokku rullides kaitseb taim end liigse aurumise eest.

Kui avastate kedriklesta, siis pritsige taime mõne lesti tõrjuva taimemürgiga. Sobivad preparaadid on poes müügil. NB! Eluruumides ärge mürgitamist ette võtke.

Teine võimalus on pesta lehti niiske pehme lapiga ettevaatlikult mõlemalt poolt. Tehke seda korduvalt, sest ühekordse puhastamisega ei pruugi te kõiki kahjureid hävitada.

Lehtede ilusat mustrit vähendab ka sagedane ja tugeva väetiselahusega väetamine. Kasvuperioodil märtsist septembri lõpuni piisab, kui väetate tiigerlehikut 1–2 korda kuus lehtdekoratiivsetele taimedele sobiliku väetiselahusega. Kastes jälgige, et üleliigne vesi ei jääks mitmeks päevaks potialusele.

Igal kevadel tuleb tiigerlehik ümber istutada nõrgalt happelise reaktsiooniga substraati. Kui puhmik on liiga suureks kasvanud, jagage see mitmeks osaks. Niiviisi saate taime paljundada.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid