Kärpimisest ei piisa vanemate taimede puhul, kel keskosa on juba tohletumas ja kolletuvate lehekestega. Nende puhul tuleb ette võtta taime uuendamine jagamise teel. Kevad on selleks parim aeg. Taim jagada ettevaatlikult mõne sentimeetrise läbimõõduga osadeks ning istutada uude, huumus- ja toitaineterikkasse, kuid vett hästi läbilaskvasse mulda.

Istutusnõuks valida pigem madal ja lai kui kitsas ja kõrge. Olenemata valitud istutusnõu kõrgusest peaks selle põhjas olema kergkruusast või muust materjalist drenaažikiht. Mida kõrgem nõu, seda tüsedam see kiht võiks olla.

Mitu osa istutada ühte potti, sõltub valitud istutusanuma läbimõõdust. Peale juurdumist katavad nad kokku kasvades paari nädala jooksul kogu potipinna.

Et kevadine ere ja kohati kõrvetav lõunapäike helksiinele liiga ei teeks, võiks taime otsese päikese eest veidi varjulisemasse kohta tõsta. Kõrvetava päikese eest võiks varjutada ka äsja ümberistutatud taimi.
Kui talvine kastmine on olnud vähene, siis nüüd võib alustada taas hoogsama kastmisega. Kuid alusele kogunenud liigne kastmisvesi tuleks mädanike tekkimise vältimiseks ära valada. Hommikupoolikul võib taime pehme veega ka piserdada. Väetada umbes 1-2 korda kuus lehtdekoratiivsetele taimedele mõeldud väetiselahusega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid