Kuivatatud õieilu
Oma kaunite ja värvikirevate õitega on Austraaliast pärit harilik õlelill e kattelehine käokuld (Xerochrysum bracteatum) üks armastatumaid kuivlilli.
Õlelillede kasvatamine on lihtne ja sellega saavad hakkama ka algajad. Mullastiku suhtes pole õlelill kuigi nõudlik kuid eelistab vett hästi läbilaskvaid ja toitaineterikkamaid muldi ning päikselist kasvukohta.
Taimede ettekasvatamisel külvatakse seeme juba märtsi lõpus-aprillis, kasvukohale külvatakse seeme aga mai esimesel poolel. Olenevalt temperatuurist ilmuvad tõusmed 10-20 päevaga. Ettekasvatatud taimed istutatakse alalisele kasvukohale maikuus. Et taim saaks haruneda ja rohkelt õisi moodustada tuleks taimi harvendada. Soovi korral võib harvendamisest ülejäävaid taimi istutada nii püsilillepeenrasse kui kiviktaimlasse.
Olenevalt sordist võib õlelille kõrgus olla kuni 100 cm, kuid tugevate varte tõttu taimed toestamist ei vaja. Õitsema hakkab õlelill juulis ning õisi jagub kuni esimeste külmadeni. Kuigi õlelilled taluvad hästi põuda, teeb kastmine pikematel kuivaperioodidel vaid head.
Õlelilled on head lõikelilled ning sobivad hästi suvistesse lillekimpudesse. Asendamatud on nad ka kuivseadetes. Kuivatamiseks koguda õisi, mis pole veel täiesti avanenud, need jäävad peale kuivamist kaunimad. Et õited ilu säiliks koguda taimi kuiva ilmaga ja peale hommikukaste möödumist.
Õite kirgaste toonide säilitamiseks tuleks kogutud taimi kuivatada soojas, kuid päikse ja tugeva valguse eest kaitstud õhurikkas kohas. Et vältida hallitusi, tuleks vartelt enne kuivamapanekut eemaldada kõik lehed. Kuivama asetada taimed nn pea alaspidi.
Kui taimed on kuivanud tuleks neid säilitada tolmumise ja luitumise vältimiseks pappkarbis ning kuivas kohas. Talve hakul, mil valitseb pilkane pimedus ja värve kipub väheks jääma, on paras aeg välja otsida tallele pandud suvine ilu ning nendega kodu ehtida. Värvikatest õitest kimbud või seaded sobivad kaunistama nii pimedaid toanurki, pidulauda, aknalaudu kui jõulupuud.