Kui tingimused vähegi sobivad, näitab sebralill ka oma väikeseid, lillakaid ja kolmetisi õisi, mis asetsevad varte tipus.

Kuna sebralill on kiirekasvuline, siis saab temaga võrdlemisi ruttu nii töö- kui eluruumidesse luua lopsakat rohelust. Kiirel kasvul on aga üks väike miinus – tänu kiirele kasvule pole taim kuigi pikaealine. Paari-kolme aastaga kaotab ta oma dekoratiivsuse, muutudes poti lähedalt lehtedest lagedaks. Tugev tagasilõikus võib taime dekoratiivsuse küll taastada, kuid lihtsam on sebralille uuendada, võttes temalt pistikud.

Pistikutega sebralille uuendamine on lihtne. Umbes 10-15 cm pikkused pistikud võtavad juured alla nii klaasis vees kui kerges mullas umbes nädalaga. Et taim oleks tihedam ja kompaktsem, võib ühte potti istutada mitu taime. Üldiselt juurduvad pistoksad hästi igal aastaajal, kuid kevadel-suvel siiski veidi kiiremini.

Mulla suhtes pole sebralill kuigi nõudlik. See võib olla sõelutud kompostimuld segatuna liivaga või poest ostetud universaalne lillemuld. Isegi suvalises, nt aiamaalt toodud mullas saab ta rahuldavalt hakkama.

Sebralillele passib hästi tavaline toatemperatuur vahemikus +20º...+23º C, kuid lepib ka, kui see on veidi madalam. Vaid temperatuur alla +13º...+15º C ei sobi troopikast pärit taimele.

Et taime kaunis lehemuster paremini esile tuleks peaks kasvukoht olema võimalikult valge. Samas, kõrvetavat päikest, mis lehti liialt pleegitab, taim ei taha. Samuti pole hea kasvukoht mis jääb liialt varju, seal kipub taim välja venima ning muidu toredalt triibulised lehed muutuvad heleroheliseks.

Niiskuselembese taimena armastab sebralill veidi kõrgemat õhuniiskust ning tahab korralikku kastmist. Muld peab olema kogu aeg mõõdukalt niiske, mulla läbikuivamist ja ülekasmisest tulenevat mulla läbivettimist tuleks aga vältida. Alusele kogunev kastmisvesi valada ära. Suvel kasta rikkalikumalt, talvel veidi vähem. Enne kastekannu haaramst tasub sõrmega järgi proovida, kas muld on kuiv või on see veel piisavalt niiske.

Väetamisega ei maksa liialdada. Õitsvatele toataimedele mõeldud väetiselahusega kasta kord kahe nädala tagant, kevadest sügiseni. Talvel väetamisest loobuda.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid