Poeletid on grillikraamist lookas ja aiagrillid huugavad. Milliseid grillahjusid kasutada rõdul ja terrassil?
Kevade saabudes on poeletid rikkalikust grillikraamist lookas ning meedia jagab nippe ja nõuandeid kõige paremate grillroogade valmistamiseks. Jah, on hea teada, kuidas valmistada maailma parimat grill-liha, aga kõigel sellel pole mõtet, kui kogu ettevõtmine võib kurvalt lõppeda.
Üks korralik grillipidu algab õigesti valitud asukohast ja asukohale vastavast grillist.
Kuidas tagada grillimisel ohutus? Kuhu paigutada aias söe- ja puugrill? Millist grillseadet kasutada terrassil ja rõdul? Nõuandeid ohutuks grillimiseks jagab Gjensidige kahjude osakonna peaekspert Margo Kruusma.
Terrassi- ja rõdugrillid
Grillida saab põhimõtteliselt igal pool: terrassil, rõdul, aias. Vastavalt asukohale tuleb aga valida õige grillseade: puu-, söe-, gaasi- või elektrigrill.
“Teatud grille võib kasutada rõdul ja terrassil ning mõnda tohib kasutada vaid koduaias kindlal pinnasel,” räägib Kruusma.
Rõdul ja terrassil tohib kasutada ainult selliseid grillseadmeid, mis ei tarvita tahket kütust (nt söe- või puugrill) ning mis on lubatud tootja kasutus- ja ohutusjuhendis. “Kuna rõdu ja terrass on hoone osad, on seal tahke kütusega grilli kasutamine keelatud. Juhtub grill ümber minema, lenduv säde või hõõguv põlevmaterjali osake puitterrassi alla kukkuma, on tuleõnnetus kiire tulema. Seega on rõdul soovitatav kasutada ainult elektrigrilli või gaasigrilli, kui seadme tootja seda lubab.” Lisaks tuleks kortermajas arvestada korteriühistu kehtestatud piirangutega – kui rõdul grillimine on keelatud, siis tuleb sellest ka kinni pidada.
Aiagrillid
Kõige turvalisem on mis tahes grilliga süüa valmistada aias. Lahtise leegiga puu- ja söegrill on mõeldud ainult aias kasutamiseks ning jälgida tuleb ka kaugust hoonetest.