Põnevad nimed

Ka inglise keeles on helksiinel mitmeid nimetusi nagu beebi pisarad (babys tears), ingli pisarad (angels tears), tegele-oma-asjadega (mind-your-own-business), korsika nuhtlus (The Corsican curse). Saksa keeles on ta tuntud poisipea (bubiköpfchen), soome keeles aga majaõnne (kodinonni) nime all. Oma ladinakeelse nime on ta saanud botaaniku Joseph Francois Soleirol´i järgi.

Helksiinet pole raske kasvatada. Ta lepib hästi nii varjulise kui päikeselise (suvist otsest lõunapäiksest siiski vältida) kasvukohaga. Kuigi eelistatum oleks jahedam kasvukoht (+10...+16° C), saab helksiine hakkama ka soojemas ruumis. Soojas ruumis kasvades võiks helksiinet õhuniiskuse suurendamiseks veidi piserdada ning tal peaks olema ka piisavalt valgust, muidu muutuvad varred kiduraks ja venivad välja.

Kui suvine kasvukoht on valge ja päikeseline, siis tuleb helksiinet ka usinamalt kasta, sest kuivale jäädes muutuvad lehed kuivaks ja kogu taim võib hukkuda. Kui kasvukoht on poolvarjus, siis taime kastetakse vähem. Ka talvel kastetakse harvem. Jälgida vaid, et muld oleks pidevalt ja parasjagu niiske. Ülekastmine võib soodutada mädanike teket ja taime hukkumist.

Pinnakatteks talveaeda

Väetada kevad-suvisel perioodil mõõdukalt (1-2 x kuus), talvel üldse mitte. Vanemad taimed muutuvad keskelt kollakaks ja lehed hakkavad kuivama ning taim kaotab oma dekoratiivse välimuse. Taime uuendamine ja paljundamine võetakse ette kord aastas, kevadeti. Siis jagatakse taim väiksemateks osadeks ja istutatakse ühe või mitmekaupa pottidesse vastavalt sellele kui lai on valitud istutusanum. Istutusmuld võiks olla toitaineterikas, vett hästiläbilaskev. Kui toaõhk on liialt kuiv, siis vältimaks lehekeste kuivamist võib vastistutatud taimed katta tagurpidi peale pandud kilekotiga, plastpudeli või purgiga.

Helksiine lehed on valdavalt ilusad säravrohelised, kuid tal on ka mitmeid erineva lehevärviga (kollakad, valged, kirjud) teisendeid. Õied on väikesed ja valkjasrohelised, kuid õitsemas näeb taime harva. Helksiine sobib hästi kasvama nii madalatesse anumatesse, terraariumitesse kui pinnakattetaimeks talveaeda.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid