Kastke taimi regulaarselt ja leige veega. Puudulikus mullaniiskuses ja kuivas õhus areneb kurgitaim aeglaselt, esimesed viljahakatised varisevad, vilju moodustub vähe ning need ei saavuta normaalset suurust ja head maitset.

Soojade ilmade korral meeldib kurgitaimele ka piserdamine. Seda ei tohi teha ereda päikesepaistega ja külma veega! Olge kasvuhoones ettevaatlik, tomat ja paprika ei ole märgade lehtede üle rõõmsad.

Võimalusel kasutage kasvuhoones soojenenud vihmavett. Kurgi juured ja isegi lehed on väga tundlikud külma ning lubjarikka vee suhtes. Külm vesi vigastab juurekava, eriti siis, kui kastate väga palava ilmaga. Lubjasade rikub lehti.

Ärge kastke kurke siis, kui õhutemperatuur on alla 15°. Eriti ohtlik on kasta raskepoolsel mullal sagedasti ja külma ilmaga.

Kasvuperioodil kasutage spetsiaalset kastmisväetist. Doseerige seda vastavalt juhendile ja ärge kunagi väetage kuiva taime.

Noppige vilju pidevalt, see ei lase taimedel enneaegselt vananeda ning nad õitsevad ja kasvatavad hoogsalt saaki kogu suve. Iga kord eemaldage ka moondunud, vigased, haiged ja varem kahe silma vahele jäänud ülevalminud viljad.

Kurgi vili tuleb varre küljest lahti näpistada, mitte rebida. Nii nagu kõigi teistegi viljadega, peab ka kurke kohtlema hellalt. Vilju loopides või suure hooga valades rikume nende säilivuse.

Astuge kurgitaimede ümber ettevaatlikult, neid vigastamata. Selliselt püsib peenar kauem saagivõimeline.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid