Jagangi teiega kanalihast valmistatud lihapallide retsepti, mis on meie peres selline kiirelt valmiv õhtusöök. Kõrvale soovitan serveerida värsket salatit ja tatart – ja ongi toiteväärtuslik õhtusöök valmis.

Valmistusaeg: umbes 15 minutit ettevalmistusaeg

Aeg küpsetamisele: 20 minutit

Kogus: ahjuplaaditäis lihapalle

Vaja läheb:

40 g porgandit

25 g riivsaia + riivsaia paneeringuks

1 muna

soola

Tavaliselt lihapallide/kotlettide valmistamisel lisatakse segule ka vett. Kanapallidele ei ole vett vaja lisada, kuna segu tuleb niisamagi mahlane.

Pese ja koori porgand ning riivi väiksema riiviga. Lisa riivitud porgandile juurde teised koostisosad ning sega kõik korralikult läbi, et segu oleks ühtlane. Vala madalate servadega kaussi riivsaia. Võta lusikaga hakklihasegu, pane riivsaia sisse ning vormi ilus ümmargune kuju.

Lihapallide riivsaiaga töötlemine on vajalik, kuna kanahakklihasegu on väga kleepuv ning ilma riivsaia kasutamiseta oleks ilusa palli tegemine väga raske.

Aseta lihapallid küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja küpseta 200 kraadi juures 15 minutit. Seejärel tõsta ahju kuumus 250 kraadi juurde, keera ahi grillrežiimile ning küpseta palle veel umbes 5 minutit või seni, kuniks lihapallid on pealt mõnusasti kuldpruunid.

NB! Kanalihapallide ahjus küpsetamisel on veel üheks suureks plussiks see, et kuna kanahakkliha sisaldab vähe rasva, siis küpsemise ajal ei eraldu tavahakklihale omast rasva ja ahjuplaat jääb täiesti puhtaks.

Allikas: Liis Kuldma-Vähk www.aumaliis.ee