Tee ja leotise valmistamine

Kõige kiiremini saab valmis tee. Tee valmistamiseks valatakse taimemass kuuma veega üle, lastakse maha jahtuda ja pärast kurnamist on see kohe kasutamiseks valmis.
Leotise valmistamiseks kulub tund aega. Selleks tuleb hakitud taimedele valada toasoe vesi ja veidi aega vesivannil kuumutada.

Ekstrakti ja kääritise valmistamine

Ekstrakti valmistamiseks taimed hakitakse ja valatakse üle käesooja veega ning jäetakse ööpäevaks seisma.
Väetamiseks ja kahjurite tõrjeks võib valmistada kääritist ehk taimevirtsa. Virtsa tegemiseks on vaja palju taimi, sest kääritamise anum peaks taimemassiga ääreni täidetud olema. Vett tuleks lisada nii palju kui mahub ja anum katta kaanega. Virtsa valmimiseks kulub vähemalt kaks nädalat ja aeg-ajalt peaks ligunevat taimemassi segama. Virts on kasutusvalmis, kui segamisel ei eraldu enam väga vänget ja ebameeldivat lõhna.

Kuidas taimeleotisi kasutada?

Taimeleotisi võib kasutada kastmiseks või pritsimiseks. Sõltumata kasutusviisist, peaks kõiki taimeleotisi enne kasutamist lahjendama.
Pritsimisel võiks alguses väikesel taimepinnal teha proovipritsimise, et olla kindel, et looduslikest taimedest tehtud segu kultuurtaimedele halvasti ei mõju. Looduslike preparaatidega pritsimist tuleb korrata regulaarselt, näiteks iga 4–5 päeva järel või vastavalt vajadusele. Tavaliselt ühekordne pritsimine ei ole piisavalt mõjus.