Taim talub pimedat kasvukohta, võimalusel tuleks ta aga asetada poolvarju. Diifenbahhia vajab talvel valgusküllast, suvel poolvarjulist kasvukohta. Kevadel tuleks arvestada, et liiga ere päike kõrvetab leheservi ja põhjustab lehtede kollasust. Liiga pimedas kohas kahvatub lehtede muster.

Õnneks on diifenbahhia taimed üsna kohanemisvõimelised ja kasvavad päris hästi nii ahjuküttega kodus kui ka keskküttega ruumide kuivas õhus, kuid talvel ei tohiks temperatuur alla 16-17 kraadi langeda. Alla 16°C temperatuuri korral vajuvad lehed longu; ideaalne on kasvuperioodil 20-25°C, talvel 17-20°C. Samuti ei talu taim tuuletõmbust.

Diifenbahhiat kastetakse leige veega rikkalikult kevadest sügiseni, talvel mõõdukalt. Kui taime mullapall läbi kuivab, muutuvad leheservad pruuniks, liigniiskuse korral lehed kolletuvad. Talvel tuleb taime lehti aeg-ajalt pesta, muul ajal mõjub hästi, kui vahetevahel piserdada.

Kevadest sügiseni tuleb taime tihedalt väetada. Suvisel ajal võiks teda väetada iga paari nädala tagant. Diifenbahhiat istutatakse ümber kevaditi igal aastal ning kuna taime juuresüsteem ei ole kuigi tugev, ei tohiks lillepott olla liiga suur. Sobiv muld segatakse lehemullast, freesturbast, kompostmullast ja liivast (2:2:2:1), kuhu võimalusel lisatakse veel punase tellise puru, puukooretükikesi ja peenestatud lehtpuusütt.

Kahjureid sellel taimel tavaliselt ei esine. Väga harva võib diifenbahhiat kahjustada kilptäi. Õigeaegsel märkamisel aitab profülaktika rohelise seebi lahusega.

Osa diifenbahhia sorte võib kasvada kuni 1,8 m kõrguseks. Aastate jooksul võivad alumised lehed maha langeda ja tüvi paljaks jääda. Taime noorendamiseks tuleb vars 10 cm kõrguselt mullapinnast maha lõigata. Diifenbahhia ülemisele osale saab juured alla kasvatada. Allesjäänud varreosale kasvavad uued võsud. Sorte, mis annavad tütartaimi, paljundatakse ka jagamise teel.

Nagu enamikul võhalistel, on ka diifenbahhia mahl mürgine ja võib põhjustada naha ja limaskestade tugevat põletust ja ärritust. Soovitatav on hooldustöid (jagamised, lõikumised) teha töökinnastega. Kuigi pole teada ühtki diifenbahhiamürgistusest põhjustatud surmajuhtumit, tuleks see taim ikkagi igal juhul hoida kaugemal laste ja koduloomade haardeulatusest. Kui laps on taime lehti söönud, tuleb ta otsekohe haiglasse toimetada.

Üks diifenbahhia tänuväärsematest omadustest on see, et ta puhastab õhku toksiinidest, seepärast võib ta edukalt panna aknale, mis on mürarikka tänava, tehase või vabriku poole.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid