- Pritsige okaspuid pudetõve jm seenhaiguste vastu. Sobivad preparaadid Bravo, Dithane, Maxim, Tilt, Tanos, samuti kartuli-lehemädaniku tõrjevahendid Acrobat Plus, Basf jm.

- Seni, kuni maa pole veel külmunud, võib istutada lehtpuid ja -põõsaid. Hilissügisel mahapandud puule kuhjake tüve ümber 10–15 cm paksuselt komposti või turvast, et maapind juurdumata taime ümber ei külmuks nii sügavalt.

- Veel võib julgelt istutada tulpe ja krookusi. Pange nad 5–10 cm sügavamale, sest nad ei jõua enne talve korralikult juurduda.

- Jälgige, et muld kanarbiku- ja eerika-anumates oleks niiske. Läbikuivanud taimedel õied kuivavad ja pudenevad.

- Suureõielised elulõngad lõigake 10 cm kõrguselt maha, varretüükad katke komposti või kuiva turbaga. Kuhja läbimõõt võiks olla umbes meeter, siis on pungad ja pindmised juured talveks hästi kaitstud. Peale pange kuuseoksad.

- Kuni maa on veel külmumata, torgake ümber igihaljaste rododendronite ja päikesepõletuse õrnade okaspuude vaiad, kuhu on alates veebruarist hea peale sättida varjutuskangast.

- Harige köögiviljamaa hargi sügavuselt läbi.

- Torkige hargiga läbi murus olevad madalamad kohad, et vesi ei jääks sinna pidama ning tekkiv jää ei rikuks taimi.

- Kui muru pole vaja enam niita, puhastage mootorniiduk rohujäätmetest ja peske puhtaks. Seejärel vahetage õli, tühjendage bensiinipaak, puhastage süüteküünal ja õhufilter, õlitage silindrit.

- Algab aasta kõige pimedam aeg. Ostke toataimede elu kergendamiseks spetsiaalne taimelamp.