Peenramaa on külmunud? Kujunda toas akvaariumisse veetaimedest värvirikas aed!
Veealune maailm on ikka inimesi köitnud. Et seda suurepärast maailma lähemalt jälgida ja pimedatesse talveõhtutesse eksootikat tuua, võiks lisaks toataimedele proovida kätt ka akvaariumis veetaimede kasvatamisega.
Võrreldes maapealsete taimedega, on veetaimede varred nõrgad ja tugikoeta. Ka juured on suhteliselt väikesed, lisaks on veetaimedel spetsiifilised juured hapniku hankimiseks. Õhulõhed, mis võivad asetseda nii lehe üla- kui alaküljel, on suurema osa ajast avatud.
Kuid sarnaselt maismaataimedega, on nendegi maailm väga põnev. Igal taimel omad „veidrused“. On taimi, kelle juured kinnituvad põhja, lehed aga jäävad veepinnale (nt vesiroosid). Osal taimedel on lehed küll veepinnal aga juured põhja ei ulatu, vaid ripuvad vees (nt lemled ja vesisalat). Enamik taimi on veesisesed ja nende juured kinnituvad põhja. Kuid on ka veetaimi, kel juuri kui selliseid ei ole. Pilku püüavad ka veetaimede kaunid lehed – on võrgutaolisi, kirjude, punakate, nooljate, südajate ja lintjate lehtedega taimi. Nii mõnigi veetaimedest üllatab oma õieiluga.